SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakt” przeprasza Michała Figurskiego za jego zdjęcia tuż po wylewie. „Pokazuję, że można z nimi wygrać”

Sobotni „Fakt” (Ringier Axel Springer Polska) opublikował przeprosiny dla Michała Figurskiego za to, że między 2015 a 2017 rokiem publikował informacje o jego stanie zdrowia, przedstawiając go w sytuacjach prywatnych. To efekt sądowej ugody wydawnictwa z dziennikarzem - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Część przyznanego mu odszkodowania Figurski przeznaczy na funkcjonowanie swojej Fundacji Najsłodsi propagującej wiedzę o cukrzycy.

Michał Figurski, fot. AKPAArticle

Michał Figurski poinformował o przeprosinach w mediach społecznościowych w sobotę. „Dzień 15 września 2015 roku był jednym z najczarniejszych dni w moim życiu. (…) Zdjęcia opublikowane przez gazetę Fakt i Super Express przedstawiające mnie w tych krytycznych chwilach potęgowały cierpienie i były potwornym odarciem mnie z ludzkiej intymności i absolutnym pogwałceniem godności” - stwierdził. "Wiele lat musiałem czekać na ten symboliczny akt skruchy, czyli zwykle „przepraszam” ze strony jednego z tych wydawnictw” - dodał.

Dziennikarz zamieścił też w sieci skan przeprosin wydrukowanych w „Fakcie”. Skan, gdyż - jak się dowiedział portal Wirtualnemedia.pl - ugoda zawarta z wydawnictwem RASP zakłada opublikowanie jednorazowe przeprosin w wydaniu papierowym, ale nie w wersji internetowej dziennika „Fakt”.

- Dlatego opublikowałem te przeprosiny i będę publikował je u siebie przez najbliższy czas, po to, aby zachęcić tych, którzy nie mają siły ani możliwości, żeby walczyć o swoje - mówi nam Figurski.

 

Pieniądze na Fundację Najsłodsi

Jak powiedział nam dziennikarz - choć z ugodą wiąże się także odszkodowanie finansowe (Figurski nie zdradza, w jakiej wysokości; to część ugody), to i tak najważniejsze jest słowo „przepraszam”, które opublikował dziennik wydawany przez Ringier Axel Springer Polska.

- Dochodzenie swoich praw, wcale nie chodzi o zadośćuczynienie finansowe, tylko zwykłe, ludzkie „przepraszam”, to jest bardzo żmudny, długi i kosztowny proces w Polsce. Długo zbierałem się, zanim rozpocząłem tę batalię. W grę bowiem wchodzą naprawdę duże pieniądze: zarówno, jeśli chodzi o poręczenie sądowe, jak i koszty związane z prawnikami. To zniechęca większość tych, którzy doświadczyli podobnego potraktowania przez np. tabloidy. Ale uparłem się. Podjąłem walkę i warto było: jedna trzecia strony „Faktu” zajęta przez przeprosiny to jedna trzecie bzdur mniej i osób skrzywdzonych - opisuje Michał Figurski.

Dziennikarz dodaje: - Pokazuję tym samym, że z tabloidami można można wygrać. Część przyznanej mi kwoty przeznaczam na moją Fundację Najsłodsi, która propaguje wiedzę na temat cukrzycy - i to będą bardzo dobrze spożytkowane pieniądze.

Michał Figurski i jego walka o zdrowie

Figurski z radiem związany jest od 1994 roku. Pracował w tym czasie m.in. dla RMF FM, Radia ZET czy Eski Rock. Udzielał się także w telewizji(stacje Polsatu, TVP, TVN). Był dyrektorem programowym Radia Kolor i współtwórcą Antyradia.

We wrześniu 2015 roku dziennikarz doznał wylewu krwotocznego, który mógł być spowodowany powikłaniami wynikającymi z cukrzycy, z którą się zmaga. W poważnym stanie trafił do szpitala. Już w grudniu 2015 roku zapowiadał jednak powrót do pracy. W wywiadzie dla Polsat News 2 po raz pierwszy opowiedział wówczas o cukrzycy, która była przyczyną wylewu.

W rok po wylewie Figurski powrócił na stałe w roli prowadzącego „WidziMiSię” w Polsat News 2. Teraz pracuje dla Antyradia. Angażuje się także w akcje i kampanie społeczne uświadamiające Polakom, jak ważny jest zdrowy styl życia i profilaktyka. W lutym br. wraz z Vieniem i Katarzyną Zielińską był twarzą kampanii Medonetu i Onetu pt. „Kochaj siebie. Dla zdrowia.”

Z danych PBC wynika, że średnie rozpowszechnianie płatne razem "Faktu" w I kwartale 2022 r. wyniosło 150 943 egz.

Dołącz do dyskusji: „Fakt” przeprasza Michała Figurskiego za jego zdjęcia tuż po wylewie. „Pokazuję, że można z nimi wygrać”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
A MF przeprosił już za Ukrainki?
odpowiedź
User
Tomekk
A MF przeprosił już za Ukrainki?

Oczywiście że przeprosił.
Pytanie czy Kuba przeprosił?
Bo Kuba też uczestniczył w tej audycji.
To nie było tak że siedział w studiu i się tylko śmiał z tego co mówił Michał Figurski
odpowiedź
User
Jasne jasne
Jak zwykle najgorszy śm*** ma w sądzie fory i dostaje kasę za nic
odpowiedź