SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał i Jacek Karnowscy kontra Mikołaj Wójcik i Jan Pawlicki: „marny propagandysta”, „żyjący z nominacji” i „żołnierz postępu”

Mikołaj Wójcik z „Faktu” i Jan Pawlicki z TVP skrytykowali komentarz Michała Karnowskiego z „W Sieci” do zawetowania przez Andrzeja Dudę ustaw o KRS i SN. Wójcik ocenił, że Karnowski to „świetny kiedyś dziennikarz a dziś marny propagandysta”, a Pawlicki zasugerował dziennikarzowi „W Sieci” koniunkturalizm. - Ja nie zaczynałem w „Naszym Dzienniku”, żeby skończyć jako zwolennik islamistów w PL i homo-marszy - wytknął Karnowski Wójcikowi.

W felietonie „Trzy błędy prezydenta. Za tę gorzką cenę kapitulacji nawet uspokojenia sytuacji nie udało się osiągnąć” na wPolityce.pl Michał Karnowski krytycznie ocenił uzasadnienie, które Andrzej Duda przedstawił do zawetowanie ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Publicysta wytknął prezydentowi m.in. to, że „nie udzielił poważnego napomnienia protestującym”.

- Słuchając wystąpienia PAD (prezydenta Andrzeja Dudy - przyp.) na rynku w Wieliczce w czasie urlopu usłyszałem więcej niż świetny kiedyś dziennikarz, a dziś marny propagandysta - skomentował na Twitterze w poniedziałek wieczorem tekst Karnowskiego Mikołaj Wójcik, szef działu politycznego „Faktu”. - Był najlepszym szefem jakiego miałem w życiu. Ale to było 11 lat temu - zaznaczył (Michał Karnowski w latach 2006-2009 pracował z Wójcikiem w „Dzienniku”).

- Ja nie zaczynałem w „Naszym Dzienniku”, żeby skończyć jako zwolennik islamistów w PL i homo-marszy. Więc zalecam pokorę w recenzowaniu - odpowiedział Karnowski. - Michał, to jest żenujące co piszesz. Z pokory tylko nie napiszę do jakiego poziomu właśnie zszedłeś tym plugawym wpisem - odpowiedział Mikołaj Wójcik. - Cieszę się, że postanowiłeś zakończyć, co głupio i kłamliwie zacząłeś - stwierdził publicysta „W Sieci”. - #facepalm kłamliwe jest to żeś marnym propagandzistą został? To ocenne, masz prawo sądzić że świetnym ;) - skomentował Wójcik.

- To jednak chcesz pogadać jak od „Naszego Dzienniku” przerobiono cię na żołnierza postępu, marszów-homo, isl. imigracji, o co walczy dziś „Fakt”? - zapytał Michał Karnowski. - Zawsze chętnie porozmawiam tylko o faktach a nie Twoich imaginacjach ok? „Żołnierz postępu”? „Fakt” walczy o „marsze-homo”? Stary, do lekarza! - ocenił Mikołaj Wójcik. - Nie czytasz swojej gazety? - zapytał Karnowski. - Nawet ją współtworzę więc jakbyś pokazał jakiś dowód swoich teorii to chętnie i ze zdziwieniem się in przyjrzę, ok? - stwierdził publicysta „Faktu”. - Można żyć w samozaprzeczaniu, ale nie warto o tym gadać. Cała Polska wie, co zrobiliście z „Faktem”, co piszecie i komu służycie. Pa - napisał dziennikarz „W Sieci”. - Na szczęście nie jesteś „całą Polską”, choć niestety żyjesz w tym przekonaniu. I pewnie non stop przed ołtarzem, nie? Niezły odlot bracie... - skrytykował go Wójcik.

- To moja sprawa, czy przed czy pod czy poza. Natomiast nie mam potrzeby wyzywać innych od propagandystów, by zakrzyczeć służbę takiemu kłamstwu - stwierdził Michał Karnowski. Na to Mikołaj Wójcik dodał fragment porannego wystąpienia Andrzeja Dudy upominającego demonstrantów oraz część tekstu Karnowskiego twierdzącego, że prezydent tego nie zrobił. - I w lustro patrzysz? Powodzenia. Tylko nie kłam już na mój temat, „Faktu” i - tak jak tu – faktów - stwierdził Wójcik.

- Nie jesteś w stanie nas obrazić. Ludzie, którzy znając Dobro za srebrniki wybrali Zło, to zombie. Faktycznie ich nie ma - odpowiedział Wójcikowi Jacek Karnowski, redaktor naczelny „W Sieci”, we wtorek rano.

Felieton Michała Karnowskiego skrytykował również Jan Pawlicki z Telewizji Polskiej (w latach 2013-2015 dziennikarz TV Republiki). - Trzy błędy w ocenie sytuacji. Pardon, to drugie to kłamstwo: PAD mocno upomniał dziś podpalaczy Polski - stwierdził na Twitterze.

- Aż huknęło od Pałacu do pl. Krasińskich... - zakpił z jego wpisu Jacek Karnowski. - No to upomniał czy nie? Najpierw fakty, potem interpretacje i naginanie pod tezę. A protesty usychają IMO, chyba że je pan Sakiewicz podkręci ze swoimi kohortami - odpowiedział Jan Pawlicki. - Kohorty. Ciekawe. Stanowisko dyrektorskie łagodzi nastroje - ironizował Karnowski.

Inny internauta wytknął im, że głupio się kłócą. - Nie, tylko denuncjujemy nieprawomyślność na prawicy. Dla sportu - zaznaczył Jan Pawlicki. - Nic nie denuncjuje. Podziwiam śmiałość w pędzie ku klęsce. Ale może zostawią? - ocenił Jacek Karnowski. - Może wysłuchają i dadzą koncesję nam a nie TAMTYM :) - skomentował Pawlicki. - No i jednak budujemy sami, a Ty żyjesz z nominacji - wytknął mu Karnowski. - Nie sądź innych swoją miarą - odparł menedżer TVP.

Przypomnijmy, że w drugiej połowie czerwca wydawca „W Sieci” i wPolityce.pl uruchomił telewizję internetową wPolsce.pl. Jej pierwszy program, wywiad z premier Beatą Szydło, był też emitowany w TVP Info.

Zaczynaliśmy od sprzedawania kubków wpolityce.pl. Też możesz. Nie jest łatwo coś zbudować, łatwo to wykpiwać z twitterowej posady - napisał Jacek Karnowski do Jana Pawlickiego. - Akurat kubków nie sprzedawałem, ale nie ma w tym nic złego. Zrobiłem jeden serial, mogłeś nie słyszeć - odpowiedział ten drugi. - Fakt, nie słyszałem - potwierdził Karnowski. - Dziecinada. Dobranoc - stwierdził Pawlicki. - Dziecinadą jest zapomnieć skąd się przyszło i dlaczego - odparł redaktor naczelny „W Sieci”. - Nie będziesz mi wystawiał świadectw zawodowych - ripostował menedżer TVP. - Nie mam takich intencji. Po prostu jak się ma stanowisko w TVP, to nie jest się już harcownikiem - napisał Jacek Karnowski.

Dołącz do dyskusji: Michał i Jacek Karnowscy kontra Mikołaj Wójcik i Jan Pawlicki: „marny propagandysta”, „żyjący z nominacji” i „żołnierz postępu”

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hd
Karnowscy to przypadki psychiatryczne.
odpowiedź
User
uki
Prawica razem! ....Ale nie tym razem
odpowiedź
User
rr2
dobrze, że się spieracie ale bez osobistych wycieczek
odpowiedź