SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał i Jacek Karnowscy kontra Mikołaj Wójcik i Jan Pawlicki: „marny propagandysta”, „żyjący z nominacji” i „żołnierz postępu”

Mikołaj Wójcik z „Faktu” i Jan Pawlicki z TVP skrytykowali komentarz Michała Karnowskiego z „W Sieci” do zawetowania przez Andrzeja Dudę ustaw o KRS i SN. Wójcik ocenił, że Karnowski to „świetny kiedyś dziennikarz a dziś marny propagandysta”, a Pawlicki zasugerował dziennikarzowi „W Sieci” koniunkturalizm. - Ja nie zaczynałem w „Naszym Dzienniku”, żeby skończyć jako zwolennik islamistów w PL i homo-marszy - wytknął Karnowski Wójcikowi.

Michał i Jacek Karnowscy Article

W felietonie „Trzy błędy prezydenta. Za tę gorzką cenę kapitulacji nawet uspokojenia sytuacji nie udało się osiągnąć” na wPolityce.pl Michał Karnowski krytycznie ocenił uzasadnienie, które Andrzej Duda przedstawił do zawetowanie ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Publicysta wytknął prezydentowi m.in. to, że „nie udzielił poważnego napomnienia protestującym”.

- Słuchając wystąpienia PAD (prezydenta Andrzeja Dudy - przyp.) na rynku w Wieliczce w czasie urlopu usłyszałem więcej niż świetny kiedyś dziennikarz, a dziś marny propagandysta - skomentował na Twitterze w poniedziałek wieczorem tekst Karnowskiego Mikołaj Wójcik, szef działu politycznego „Faktu”. - Był najlepszym szefem jakiego miałem w życiu. Ale to było 11 lat temu - zaznaczył (Michał Karnowski w latach 2006-2009 pracował z Wójcikiem w „Dzienniku”).

- Ja nie zaczynałem w „Naszym Dzienniku”, żeby skończyć jako zwolennik islamistów w PL i homo-marszy. Więc zalecam pokorę w recenzowaniu - odpowiedział Karnowski. - Michał, to jest żenujące co piszesz. Z pokory tylko nie napiszę do jakiego poziomu właśnie zszedłeś tym plugawym wpisem - odpowiedział Mikołaj Wójcik. - Cieszę się, że postanowiłeś zakończyć, co głupio i kłamliwie zacząłeś - stwierdził publicysta „W Sieci”. - #facepalm kłamliwe jest to żeś marnym propagandzistą został? To ocenne, masz prawo sądzić że świetnym ;) - skomentował Wójcik.

- To jednak chcesz pogadać jak od „Naszego Dzienniku” przerobiono cię na żołnierza postępu, marszów-homo, isl. imigracji, o co walczy dziś „Fakt”? - zapytał Michał Karnowski. - Zawsze chętnie porozmawiam tylko o faktach a nie Twoich imaginacjach ok? „Żołnierz postępu”? „Fakt” walczy o „marsze-homo”? Stary, do lekarza! - ocenił Mikołaj Wójcik. - Nie czytasz swojej gazety? - zapytał Karnowski. - Nawet ją współtworzę więc jakbyś pokazał jakiś dowód swoich teorii to chętnie i ze zdziwieniem się in przyjrzę, ok? - stwierdził publicysta „Faktu”. - Można żyć w samozaprzeczaniu, ale nie warto o tym gadać. Cała Polska wie, co zrobiliście z „Faktem”, co piszecie i komu służycie. Pa - napisał dziennikarz „W Sieci”. - Na szczęście nie jesteś „całą Polską”, choć niestety żyjesz w tym przekonaniu. I pewnie non stop przed ołtarzem, nie? Niezły odlot bracie... - skrytykował go Wójcik.

- To moja sprawa, czy przed czy pod czy poza. Natomiast nie mam potrzeby wyzywać innych od propagandystów, by zakrzyczeć służbę takiemu kłamstwu - stwierdził Michał Karnowski. Na to Mikołaj Wójcik dodał fragment porannego wystąpienia Andrzeja Dudy upominającego demonstrantów oraz część tekstu Karnowskiego twierdzącego, że prezydent tego nie zrobił. - I w lustro patrzysz? Powodzenia. Tylko nie kłam już na mój temat, „Faktu” i - tak jak tu – faktów - stwierdził Wójcik.

- Nie jesteś w stanie nas obrazić. Ludzie, którzy znając Dobro za srebrniki wybrali Zło, to zombie. Faktycznie ich nie ma - odpowiedział Wójcikowi Jacek Karnowski, redaktor naczelny „W Sieci”, we wtorek rano.

Felieton Michała Karnowskiego skrytykował również Jan Pawlicki z Telewizji Polskiej (w latach 2013-2015 dziennikarz TV Republiki). - Trzy błędy w ocenie sytuacji. Pardon, to drugie to kłamstwo: PAD mocno upomniał dziś podpalaczy Polski - stwierdził na Twitterze.

- Aż huknęło od Pałacu do pl. Krasińskich... - zakpił z jego wpisu Jacek Karnowski. - No to upomniał czy nie? Najpierw fakty, potem interpretacje i naginanie pod tezę. A protesty usychają IMO, chyba że je pan Sakiewicz podkręci ze swoimi kohortami - odpowiedział Jan Pawlicki. - Kohorty. Ciekawe. Stanowisko dyrektorskie łagodzi nastroje - ironizował Karnowski.

Inny internauta wytknął im, że głupio się kłócą. - Nie, tylko denuncjujemy nieprawomyślność na prawicy. Dla sportu - zaznaczył Jan Pawlicki. - Nic nie denuncjuje. Podziwiam śmiałość w pędzie ku klęsce. Ale może zostawią? - ocenił Jacek Karnowski. - Może wysłuchają i dadzą koncesję nam a nie TAMTYM :) - skomentował Pawlicki. - No i jednak budujemy sami, a Ty żyjesz z nominacji - wytknął mu Karnowski. - Nie sądź innych swoją miarą - odparł menedżer TVP.

Przypomnijmy, że w drugiej połowie czerwca wydawca „W Sieci” i wPolityce.pl uruchomił telewizję internetową wPolsce.pl. Jej pierwszy program, wywiad z premier Beatą Szydło, był też emitowany w TVP Info.

Zaczynaliśmy od sprzedawania kubków wpolityce.pl. Też możesz. Nie jest łatwo coś zbudować, łatwo to wykpiwać z twitterowej posady - napisał Jacek Karnowski do Jana Pawlickiego. - Akurat kubków nie sprzedawałem, ale nie ma w tym nic złego. Zrobiłem jeden serial, mogłeś nie słyszeć - odpowiedział ten drugi. - Fakt, nie słyszałem - potwierdził Karnowski. - Dziecinada. Dobranoc - stwierdził Pawlicki. - Dziecinadą jest zapomnieć skąd się przyszło i dlaczego - odparł redaktor naczelny „W Sieci”. - Nie będziesz mi wystawiał świadectw zawodowych - ripostował menedżer TVP. - Nie mam takich intencji. Po prostu jak się ma stanowisko w TVP, to nie jest się już harcownikiem - napisał Jacek Karnowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał i Jacek Karnowscy kontra Mikołaj Wójcik i Jan Pawlicki: „marny propagandysta”, „żyjący z nominacji” i „żołnierz postępu”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hd
Karnowscy to przypadki psychiatryczne.
71 24
odpowiedź
User
uki
Prawica razem! ....Ale nie tym razem
45 16
odpowiedź
User
rr2
dobrze, że się spieracie ale bez osobistych wycieczek
17 14
odpowiedź
User
!
U panów Karnowskich bliźniactwo podwaja najgorsze cechy charakteru, nie dotyczy to najlepszych, bo ich po prostu nie mają!
48 17
odpowiedź
User
dzf
Żenujące przepychanki. Pytanie tylko - po co ten artykuł?
20 39
odpowiedź