SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Kiciński inwestuje w park rozrywki DISCOVR. Firma otworzy filie w kolejnych miastach

Michał Kiciński, współtwórca firmy CD Projekt zainwestował w park elektronicznej rozrywki DISCOVR. Za nieujawnioną kwotę Kiciński stal się właścicielem 14 proc. udziałów w prowadzącej park spółce Disco WTMH, która planuje uruchomienie poza Warszawą filii DISCOVR w kolejnych miastach Polski.

Bogumił Jankiewicz i Michał Kiciński (na pierwszym planie)Bogumił Jankiewicz i Michał Kiciński (na pierwszym planie)

Założona w 2016 r. przez Bogumiła Jankiewicza, jednego z twórców sieci Bobby Burger spółka Disco WTMH to zarówno park rozrywki elektronicznej działający pod marką DISCOVR, jak i zespół GAMENASTIX produkujący autorski hardware oraz studio deweloperskie tworzące m.in. rozwiązania wykorzystywane w lokalu.

W ciągu kilku lat park DISCOVR ewoluował z salonu opartego na doświadczeniach związanych z VR w kierunku centrum rozrywki wykorzystującego elektronikę. Salon oferuje sprzęty i zabawy z których mogą korzystać zarówno dorośli jak i dzieci. Rozwiązania dostępne w DISCOVR oparte są na zasadach łączenia aktywności fizycznej z nowymi technologiami oraz współpracy zespołowej.

Teraz w Disco WTMH zainwestował Michał Kiciński, jeden z twórców firmy CD Projekt odpowiedzialnej m.in. za gry z serii „Wiedźmin”. Kwota zaangażowania Kicińskiego nie jest znana. Jak dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl nowy inwestor przejął 14 proc. udziałów w spółce, nie będzie jednak pełnił w niej żadnych konkretnych funkcji poprzestając na wsparciu startupu swoim biznesowym doświadczeniem.

- Bardzo mi się podoba idea łączenia elektronicznej rozrywki z aktywnością fizyczną i zabawą w grupie znajomych – przyznaje w komunikacie Kiciński. - To bardzo ciekawe połączenie zabawy online i offline, którego brakuje w typowych doświadczeniach z grami komputerowymi. Łatwo sobie wyobrazić, że takie elektroniczne place zabaw jak DISCOVR mogą się stać w przyszłości miejscami tak oczywistymi jak dziś kina, kręgielnie, parki rozrywki, czy aquaparki.

Działający w ramach spółki zespół GAMENASTIX pracuje również nad udoskonaleniem prototypu flagowego produktu Disco WTMH na hardware’owym polu: pierwszej wielokierunkowej bieżni przeznaczonej do wykorzystania w środowisku VR. Bieżnia ma trafić do sprzedaży w 2019 r. Ponadto zespół GAMENASTIX stworzył także symulatory rowerowe czy narciarstwa, system do walk robotów oraz kilka gier: wszystkie rozwiązania są dostępne w lokalu DISCOVR.

Według zapowiedzi  Bogumiła Jankiewicza w nadchodzącym czasie startup będzie pracował głównie nad uruchomieniem filii swojego parku rozrywki w kolejnych poza Warszawą miastach w Polsce.

Dołącz do dyskusji: Michał Kiciński inwestuje w park rozrywki DISCOVR. Firma otworzy filie w kolejnych miastach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl