SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Kołodziejczyk odchodzi z „Rzeczpospolitej”. „Wracam do pracy dziennikarskiej”

Dziennikarz sportowy Michał Kołodziejczyk, ostatnio pełniący funkcję redaktora ds. nowych mediów, po ponad 7 latach pracy odchodzi z „Rzeczpospolitej” (Gremi Business Communications). Wcześniej pracował w „Przeglądzie Sportowym” i „Piłce Nożnej”.

Michał Kołodziejczyk, fot. Twitter Article

Michał Kołodziejczyk w „Rzeczpospolitej” pracował od 2007 roku, przede wszystkim jako dziennikarz działu sportowego, a w ostatnim roku jako redaktor ds. nowych mediów. - Przez ostatni rok zrobiłem to, czego ode mnie wymagano: od strony redakcyjnej koordynowałem prace nad uruchomieniem nowej wersji serwisu internetowego „Rzeczpospolitej” - opisuje dziennikarz w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Przypomnijmy, że serwis na stałe w nowej odsłonie ruszy na początku przyszłego roku (przeczytaj o tym więcej).

Kołodziejczyk od początku przyszłego roku będzie natomiast pracował w nowej redakcji. - Otrzymałem bardzo ciekawą propozycję, wracam do pracy dziennikarskiej - tłumaczy. - Ten rok był dla mnie dziwny. Poza mundialem pisałem bardzo mało. Ale to się zmieni już wkrótce - zapowiedział kilka dni temu na Twitterze. - Rozstaję się w zgodzie, będę miał zawsze „Rzeczpospolitą” głęboko w sercu. Ta redakcja, na czele z kierownikiem działu sportowego Mirosławem Żukowskim, stworzyła mnie jako dziennikarza - podkreśla Kołodziejczyk.

W Gremi Business Communications obowiązki redaktora ds. nowych mediów przejmuje Bartosz Węglarczyk, zastępca redaktora naczelnego.

Michał Kołodziejczyk przed pracą w „Rzeczpospolitej” był dziennikarzem „Przeglądu Sportowego” i tygodnika „Piłka Nożna”, współpracuje też z Telewizją Polską. Specjalizuje się w piłce nożnej i ręcznej, relacjonował w ostatnich latach mecze reprezentacji Polski i najważniejsze turnieje w tych dyscyplinach.

W październiku br. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 54 881 egz. (według ZKDP - zobacz wyniki wszystkich dzienników ogólnopolskich), a serwis Rp.pl zanotował 1,27 mln użytkowników i 17,9 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Kołodziejczyk odchodzi z „Rzeczpospolitej”. „Wracam do pracy dziennikarskiej”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bn
weglarczyk hahaha
11 8
odpowiedź
User
nicanic
Ale że co, po co i kogo to obchodzi.
15 13
odpowiedź
User
poinformowany
Do Przeglądu ? Oj Wirtualne, nie macie pojęcia, o czym piszecie...idzie do WP, tam teraz ludzi ściągają !
16 9
odpowiedź
User
Beholder
Trzeba rzeczywiście być słabo zorientowanym w układach personalnych, żeby napisać, że on pójdzie do "PS". Przecież nigdy nie mógłby podlegać Rudzkiemu, z którym się nie lubi za bardzo czy Włodarczykowi, którego wciąga nosem osiągnięciami. Warto pomyśleć, jakie miał stanowisko, ile mógł zarabiać, na jakim stanowisku płaci się więcej i jakie stanowiska są do rozdysponowania na rynku dziennikarstwa sportowego. Przecież to oczywiste.
16 9
odpowiedź
User
Arni
Kto to?
pytam powaznie.
12 10
odpowiedź