SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Kozicki, były prezes HBO Polska w radzie nadzorczej Beesfundu

Michał Kozicki, były prezes HBO Polska oraz wiceprezes ds. dystrybucji w HBO Europe zasiadł w radzie nadzorczej platformy crowdfundingowej Beesfund. Ma odpowiadać za film i kulturę, nadzorować obszar rozwoju sztucznej inteligencji oraz działalność na rynku międzynarodowym.

Rada nadzorcza Beesfund: Paweł Zylm, Michał Kozicki, Arkadiusz Regiec, Michał CieciórskiRada nadzorcza Beesfund: Paweł Zylm, Michał Kozicki, Arkadiusz Regiec, Michał Cieciórski

Do rady nadzorczej Beesfundu - oprócz Kozickiego - powołano także Michała Cieciórskiego, byłego wiceprezesa Giełdy Papierów Wartościowych oraz Pawła Zylma, byłego prezesa BRE Ubezpieczenia. Mają wspierać firmę w tworzeniu rynku MTF (Multilateral Trading Facility - to alternatywne platformy obrotu, nie jest to rynek regulowany), rozwoju w nowych sektorach i ekspansji międzynarodowej.

Jednym z sektorów, w których chce umacniać się Beesfund jest film i kultura. W tym zakresie spółkę ma wspierać Michał Kozicki, były prezes HBO Polska oraz wiceprezes ds. dystrybucji w HBO Europe. Zajmował się tam zarządzaniem zespołami dystrybuującymi kanały liniowe oraz serwisami SVOD w siedemnastu krajach.

Platforma chce otworzyć się na nowe obszary i inne europejskie rynki, dlatego zdecydowano o powołaniu nowej rady nadzorczej.

- Beesfund już dziś jest liderem rynku crowdfundingu udziałowego nie tylko w Polsce, w której odpowiada za ponad połowę emisji w tej formie, ale w całej Europie Środkowej. Widzę w Beesfundzie nadzieję na rozruszanie rynku kapitałowego. Crowdfunding udziałowy może być niebawem remedium na małą liczbę publicznych ofert akcji, z którymi borykają się europejskie parkiety. Wierzę, że wielu emitentów Beesfundu pojawi się za parę lat na giełdach papierów wartościowych. Musimy szukać nowych ścieżek - komentuje Michał Cieciórski, członek rady nadzorczej Beesfund.

Arkadiusz Regiec, założyciel i prezes Beesfundu podkreśla, że polskie spółki i polscy inwestorzy przekonali się do crowdfundingu udziałowego i chętnie z niego korzystają. - Teraz stoimy przed wyzwaniem budowy największej platformy crowdfundingowej w Europie. Zebraliśmy mocną drużynę, która pomoże nam w osiągnięciu tego celu – stwierdza.

Beesfund to polska platforma crowdfundingu udziałowego. Tylko w ubiegłym roku Beesfund przeprowadził emisje udziałów 13 spółek, które zebrały w sumie 26 mln złotych. W pierwszej połowie 2019 roku przeprowadzono już 16 emisji, na łączną kwotę blisko 16 mln złotych.

Swoje emisje za pośrednictwem platformy przeprowadziły m.in. Migam, Pelixar, Wisła Kraków, a także Browar Brodacz, Browar Jastrzębie, Inne Beczki i Warmińska Manufaktura Wódek.

W tym roku w planach spółki jest uruchomienie portalu społecznościowego finansowania nieruchomości Taon Property, który umożliwi inwestycje każdemu już od 50 zł. Spółka planuje również w przyszłości wystąpić o prowadzenie regulowanego rynku MTF (multilateral trading facility), który będzie wykorzystywać technologię blockchain do stworzenia parkietu dla innowacyjnych spółek w Europie.

Dołącz do dyskusji: Michał Kozicki, były prezes HBO Polska w radzie nadzorczej Beesfundu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl