SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Kramarz szefem Google for Startups w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej

Michał Kramarz objął stanowisko dyrektora Google for Startups w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz szefa warszawskiego Campusu koncernu. Zastąpił Agnieszkę Hryniewicz-Bieniek, która od lipca jest globalną dyrektor Google for Startups.

Michał Kramarz Article

Michał Kramarz w Google pracuje od 2006 roku, dołączył do polskiego zespołu koncernu jako jeden z pierwszych pracowników. W 2015 został szefem zespołu wspierającego ekspansję polskich startupów na rynki globalne. Wcześniej odpowiadał za rozwój współpracy z branżą handlową, e-commerce, finansową i turystyczną. Przed dołączeniem do Google pracował dla grupy Bankier.pl.

Kramarz jest absolwentem International Faculty of Engineering na Politechnice Łódzkiej i Executive MBA na Towson University/University of Maryland.

Wraz z powołaniem nowego szefa, warszawski campus Google for Startups zwiększy wsparcie dla startupów w zakresie m.in. wykorzystania oraz dostępu do narzędzi i technologii Google. Przedsiębiorcy będą mogli w ramach kilku programów poszerzać swoją wiedzę m.in. z narzędzi analitycznych, technik reklamy czy technologii chmury obliczeniowej, ale także rozwijać swoje umiejętności biznesowe - m.in. w zakresie budowy i zarządzania zespołami czy tworzenia modeli biznesowych.

Google for Startups to globalny dział firmy, który zajmuje się wspieraniem rozwoju startupów, dostarcza im wiedzy o technologiach Google, a także prowadzi programy akceleracyjne i współpracuje z mentorami, inwestorami i społecznościami przedsiębiorców. Inicjatywy Google for Startups prowadzone są w ponad 125 krajach i obejmują wspólne działania  z ponad 50 inkubatorami, akceleratorami i przestrzeniami co-workingowymi. W ramach tej sieci Google do tej pory otworzył siedem Campusów.

Agnieszka Hryniewicz-Bieniek globalną szefową Google for Startups

Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, która wcześniej zajmowała to stanowisko, od lipca objęła funkcję globalnej dyrektor Google for Startups.

Z warszawskiego campusu Google’a zarządza Google for Startups. - To wyróżnienie dla roli, jaką już teraz pełni Warszawa - stolicy, która może inspirować inne miejsca na świecie i w której powstają startupy o przełomowym potencjale. Jednak to także nowe możliwości dla lokalnego ekosystemu startupowego - rosnąć będzie nasz know-how, globalna sieć powiązań i udział w światowej gospodarce cyfrowej - ocenia menedżerka. - Dla mnie osobiście zarządzanie tak wielokulturowym zespołem rozlokowanym na kilku kontynentach to unikatowa okazja do rozwoju swoich własnych kompetencji oraz powód do satysfakcji, że ta różnorodna grupa ludzi wspierająca startupy w ponad 125 krajach na świecie będzie mogła jeszcze lepiej poznać Polskę, naszą przedsiębiorczość i kreatywność - dodaje Hryniewicz-Bieniek.

Google ma w naszym kraju zarejestrowaną spółkę Google Poland, która w ub.r. zanotowała wzrost wpływów i 20,3 proc. do 378,85 mln zł oraz 27,72 mln zł zysku netto. Firma sprzedaje usługi badawcze i marketingowe dwóm zagranicznym spółkom Google. Zatrudniała przeciętnie 422 osoby, o 20 więcej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Kramarz szefem Google for Startups w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Eciepecie
A wsparcie dla starannie wyselekcjonowanych lewą ręką
1 0
odpowiedź