SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Krzymowski odchodzi z „Newsweek Polska”

Dziennikarz polityczny Michał Krzymowski żegna się z tygodnikiem „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska) - wynika z nieoficjalnych informacji. Z pismem jest związany od prawie sześciu lat, wcześniej pracował m.in. we „Wprost”.

Michał Krzymowski, fot. Newsweek.pl Article

Michał Krzymowski do „Newsweek Polska” przeszedł wiosną 2012 roku, zaraz po tym jak redaktorem naczelnym tygodnika został Tomasz Lis. Wcześniej m.in. przez kilka lat pracował we „Wprost”.

Na razie nie udało nam się uzyskać komentarza dziennikarza na temat jego odejścia z „Newsweeka”.

Krzymowski zajmuje się przede wszystkim tematyką polskiej polityki. Jest autorem szeroko komentowanych tekstów m.in. o kulisach zmian w rządzie, sytuacji w spółkach państwowych i działaniach opozycji. W ostatnich latach opisywał też m.in. spór byłego prezesa PWPW z pracownikami (firma domagała się od wydawcy „Newsweeka” miliona zł odszkodowania) oraz, wspólnie z Wojciechem Cieślą, pobyt szefa Solidarności Piotra Dudy w hotelu należącym do spółki kontrolowanej przez ten związek (Duda wygrał z „Newsweekiem” dwa procesy dotyczące tekstów na ten temat, jeden z nich w pierwszej instancji w grudniu ub.r.).

Napisał również książkę „Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego”, wydaną przez Ringier Axel Springer Polska jesienią 2015 roku.

W 2016 i 2017 Michał Krzymowski wspólnie z Wojciechem Cieślą za teksty w „Newsweeku” byli nominowani do Nagrody im. Dariusza Fikusa. W ub.r. dostali też nominację do Europejskiej Nagrody Prasowej za artykuł na temat finansowania Solidarnej Polski ze środków z dotacji unijnej. Krzymowski w ostatnich latach był też nominowany do MediaTorów, w 2013 roku otrzymał tę nagrodę w kategorii DentonaTOR.

Zmiany w „Newsweeku”

Odejście Krzymowskiego to kolejna roszada w redakcji „Newsweeka”. Pod koniec 2016 roku z pismem pożegnał się Rafał Kalukin (przeszedł do „Polityki”) i Łukasz Saturczak, a wiosną ub.r. - Małgorzata Sadowska.

Na początku ub.r. do redakcji dołączyli natomiast Renata Grochal (poprzednio pracowała w „Gazecie Wyborczej”) i Paweł Reszka (przeszedł z „Tygodnika Powszechnego), a wiosną ub.r. - Elżbieta Turlej, poprzednio związana z „Polityką”.

Według danych ZKDP w listopadzie ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Newsweek Polska” wynosiła 84 294 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Krzymowski odchodzi z „Newsweek Polska”

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XYZ
Nawet młody organizm kiedyś się zbuntuje. Szkoda życia na pracę z psycholami.
53 52
odpowiedź
User
A
Powodzenia Michał
29 20
odpowiedź
User
XYZ
Olbrzymia strata dla Newsweeka
35 23
odpowiedź
User
qw
Z Lisweeka ma tylko dwa kierunki: Natemat i wirtualne parówki.
46 21
odpowiedź
User
as
Najlepszy polityczny reporter w Polsce. Wielka strata
25 42
odpowiedź