SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Milowicz jako walczący cukrzyk w kampanii „Znajdź swojego mistrza” (wideo)

Aktor Michał Milowicz wcielił się w role chorego na cukrzycę, który bezustannie prowadzi walkę z groźnymi przeciwnikami w startującej właśnie kampanii społecznej pod hasłem „Znajdź swojego mistrza” zrealizowanej przez VML Poland.

Article

W poniedziałek rozpoczęła się przygotowana przez Koalicję na Rzecz Walki z Cukrzycą kampania społeczna pod hasłem „Znajdź swojego mistrza”. Projekt edukacyjny z udziałem aktora Michała Milowicza i prof. dr hab. n. med. Leszka Czupryniaka poświęcony jest tematyce skutecznej prewencji powikłań cukrzycy.

Kampania społeczna „Znajdź swojego mistrza” ma na celu zwrócenie uwagi na problem niskiej świadomości społecznej dotyczącej cukrzycy typu 2. Zarówno osoby zdrowe, które ignorują wczesne objawy cukrzycy, jak i diabetycy poprzez złą dietę, brak aktywności fizycznej i niewłaściwe leczenie narażają się na groźne powikłania choroby.

W ramach projektu zrealizowano spot edukacyjny utrzymany w humorystycznej konwencji starych filmów kung-fu. Jego celem jest motywacja diabetyków do walki z cukrzycą i przypomnienie najważniejszych zasad życia z tą chorobą. Do projektu zaangażowano aktora Michała Milowicza, który wcielił się w role chorego na cukrzycę, który bezustannie prowadzi walkę z groźnymi przeciwnikami, tj. złą dietą, siedzącym trybem życia, niewłaściwym leczeniem i hipoglikemią. Nad bohaterem czuwa mistrz, w rolę którego wcielił się diabetolog prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak, który dzięki odpowiedniej motywacji pomaga choremu w skutecznym pokonywaniu wroga.

W ramach kampanii uruchomiona zostanie także strona internetowa znajdzswojegomistrza.pl zawierająca najważniejsze informacje o cukrzycy i jej groźnych przeciwnikach.

Kampania „Znajdź swojego mistrza” powstała z inicjatywy Koalicji na Rzecz Walki oraz organizacji diabetologicznych wchodzących w jej skład: Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej, Towarzystwa Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą, Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę, Mojacukrzyca.org. Mecenasem kampanii jest Novo Nordisk.

Za koncept kreatywny i realizację kampanii oraz przygotowanie strony internetowej znajdzswojegomistrza.pl odpowiada agencja VML Polska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Milowicz jako walczący cukrzyk w kampanii „Znajdź swojego mistrza” (wideo)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wolniak
Byłem na Facebook-u VML i zdjęli już tą kozacką reklamę. Nie wiecie czemu?
odpowiedź
User
Wolniak inny
A taka dobra agencja. O co chodzi z tą reklamą? Idea niby ok., ale realizacyjnie... słabiutka.
odpowiedź