SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Nowosielski współpracuje z Platformą Obywatelską. „Marketing polityczny jest nieprawdopodobnie fascynujący”

Michał Nowosielski, właściciel agencji reklamowej Bigthinkski, doradza Platformie Obywatelskiej.  W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl nie precyzuje, nad jakim projektem pracuje, ale przyznaje: „marketing polityczny jest nieprawdopodobnie fascynujący. Choć nie wiem, czy nie trudniejszy, niż komercyjny”.

Michał Nowosielski, fot. youtube, screen z cyklu "Muzeum Utracone" Article

Michał Nowosielski w lipcu tego roku założył agencję reklamową Bigthinkski, skupiającą się nad kreowaniem oryginalnych konceptów. Z branżą reklamy związany jest od ponad 20 lat.

Nowosielski ma również bogate doświadczenie w marketingu politycznym – w latach 2007-2014 pracował przy tworzeniu kampanii Platformy Obywatelskiej. Jak mówi portalowi Wirtaualnemedia.pl, jego współpraca z tą partią trwa, choć w równym stopniu intensywności, do dzisiaj.

- Właściwie pracuję dla PO, albo z PO, cały czas od 2007r. Z tym, że różnie nam się ta współpraca układała i rozmaite formy przybierała. Robiłem - to znaczy wymyślałem i czuję się za nie odpowiedzialny - kilka kampanii (parlamentarną w 2007, do europarlamentu w 2009, samorządową w 2010 i w pewnym sensie także prezydencką w 2010). Współpracowałem też przy kampanii parlamentarnej w 2011, byłem wtedy raczej czymś w rodzaju doradcy, a także przy wszystkich pozostałych, aż do dziś. Z tym, że trudno byłoby mi powiedzieć, że robiłem te kampanie, bo nie opierały się one na moich pomysłach – tłumaczy nam Michał Nowosielski.

Zapytany o sprawę głośnego listu otwartego, skierowanego do Platformy Obywatelskiej po przegranych przez Bronisława Komorowskiego w 2015 roku wyborach prezydenckich, Nowosielski kwituje - List był dość krytyczny wobec działań PO w tamtej kampanii, ale krytyka ta wynikała z troski i niepokoju o dalsze losy tej formacji.

Michał Nowosielski tłumaczy, że jego wsparcie udzielane Platformie Obywatelskiej wynika z jego osobistych przekonań odnośnie do celów polityki i polityków

- Uważam, że Polską dziś powinna rządzić partia centrowa, najlepiej chadecka, bardzo liberalna w swoim programie ekonomicznym, zmniejszająca obciążenia i stymulująca przedsiębiorczość, a przy tym neutralna światopoglądowo, choć bazująca na chrześcijańskich wartościach, które są podwaliną naszej kultury, więc kształtują świadomość większości społeczeństwa. Warto przy tym wspomnieć, że owe chrześcijańskie wartości, to nie jest siłowe narzucanie swojej wersji świata, ale wręcz odwrotnie, szacunek dla wszystkich innych, wynikający z miłości bliźniego, a skutkujący poszanowaniem wolnej woli każdego człowieka. Jedyną partią, która spełnia te kryteria lub może je spełnić jest dzisiaj w Polsce PO. Więc nawet, kiedy nie podobały mi się jakieś sprawy, to będę zawsze starał się pomóc tej formacji i zawsze będę gotowy, żeby z nią współpracować, bo tylko ona może, jeśli się postara, spróbować budować państwo oparte na zaufaniu, a nie kontroli, państwo troszczące się o tych, którzy naprawdę mają trudniej, a nie rozdające kasę i przywileje na zasadzie divide et impera. W moim idealnym świecie partia ma zarządzać państwem, a nie rządzić ludźmi. Dlatego jak mnie tam zapraszają, to zawsze przychodzę – komentuje Michał Nowosielski.

Michał Nowosielski przez cztery lata, do lipca 2016 kierował działem kreacji agencji BBDO Warszawa. Wcześniej taką funkcję pełnił w Young & Rubicam Brands, Grupie Ogilvy i Publicis.

Według październikowego sondażu poparcia partii politycznych, przygotowanego przez ośrodek Ibris dla „Rzeczpospolitej”, najwięcej badanych oddałoby głos na Prawo i Sprawiedliwość – 40 proc. Druga jest Platforma Obywatelska z wynikiem 21 proc, a trzecia Nowoczesna z dziewięcioprocentowym poparciem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Nowosielski współpracuje z Platformą Obywatelską. „Marketing polityczny jest nieprawdopodobnie fascynujący”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
adam
następny obrońca patologii
53 22
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
następny obrońca patologii

To, że ktoś samodzielnie myśli i ma własne poglądy krytykujesz?
No tak....nieznane niepokoi.
Samodzielnie myśleć? Musisz być zszkokowany.
24 51
odpowiedź
User
Dixon
Gość coś bredzi o partii liberalnej, chadeckiej czy centrowej. Opcje są dwie: za głupca uważa swojego rozmówcę jak i czytelników artykułu (może nawet wyborców PO) lub sam jest głupcem.
47 15
odpowiedź
User
XYZ
Dajcie już spokój z tym pajacem.
48 13
odpowiedź
User
Personalny Łukasik
Platforma ma liberalny program ekonomiczny? A od kiedy podnoszenie podatków to liberalizm?
42 10
odpowiedź