SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Brat Michała Rachonia traci pracę. Znika jego stanowisko w ambasadzie w USA

Nikodem Rachoń - brat dziennikarza TV Republika Michała Rachonia, w ostatnich latach związanego z Telewizją Polską, kończy pracę jako attaché prasowym polskiej ambasady w Waszyngtonie. Ruszyła prodecura likwidacji tego stanowiska.

Michał Rachoń w TV Republika Michał Rachoń w TV Republika

Rzecznik MSZ Paweł Wroński, pytany o sprawę Nikodema Rachonia, który był attaché prasowym w Waszyngtonie, przekazał w czwartek PAP, że została rozpoczęta procedura likwidacji tego stanowiska. "Jeśli chodzi o kwestię dotyczącą Nikodema Rachonia, rozpoczęła się procedura likwidacji tego stanowiska" - powiedział PAP Wroński. Jak dodał, resort nie będzie szerzej komentował tej sprawy.

Brat Michał Rachonia bez doświadczenia w dyplomacji

W czwartek RMF FM podało, że MSZ odwołuje z Waszyngtonu Nikodema Rachonia, który był attaché prasowym polskiej ambasady w Waszyngtonie. Według rozgłośni jest on jedną z najważniejszych osób w polskiej ambasadzie w USA. To brat Michała Rachonia dziennikarza Telewizji Republika, byłego dziennikarza Telewizji Polskiej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Dodano, że mimo braku doświadczenia dyplomatycznego, jego faktyczna rola była jednak znacznie większa. Często reprezentował placówkę na oficjalnych uroczystościach, nawet z udziałem prezydenta Joe Bidena, zastępując ambasadora Marka Magierowskiego. Dziennikarze RMF FM ustalili, że Nikodem Rachoń - choć formalnie ma wrócić do Polski dopiero w połowie czerwca - już teraz został na polecenie Radosława Sikorskiego odsunięty od obowiązków.

"Rachoń miał być trzymany z dala od marcowej wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Donalda Tuska w Waszyngtonie. To był pierwszy sygnał, że jego kariera w MSZ kończy się" - przekazała RMF FM osoba pracująca w MSZ w Warszawie.

Nikodem Rachoń ponad trzy lata w ambasadzie

Pracę w polskiej ambasadzie w USA Nikodem Rachoń zaczął pod koniec 2020 roku. Poprzednio ponad cztery lata pracował w Grupie Energa. Pełnił tam kolejno funkcje głównego eksperta ds. marketingu i komunikacji, dyrektora zarządzania marką, zastępcy dyrektora marketingu i komunikacji oraz kierownika wydziału CSR. Wiosną 2019 roku został dyrektorem marketingu i komunikacji. Na początku ub.r. na tym stanowisku Rachonia zastąpił Grzegorz Bałkowiec.

Wcześniej Nikodem Rachoń pracował m.in. w Dcode Media, gdzie najpierw był konsultantem, a potem regionalnym menedżerem. Ponadto przez cztery lata wykładał w Akademii Morskiej w Gdyni, był też asystentem Krzysztofa Hołowczyca podczas części jego kadencji w Parlamencie Europejskim.

Rachoń jest doktorem filozofii, ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia doktoranckie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Dołącz do dyskusji: Brat Michała Rachonia traci pracę. Znika jego stanowisko w ambasadzie w USA

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grumblers
A co z panią Katarzyną Rachoń? Zostaje w ambasadzie?
9 1
odpowiedź
User
Vector
Super kompetencje do pracy w ambasadzie
7 0
odpowiedź
User
Tropek
On ciągle wyjedza za granice pewnie za nasze pieniadze...
7 1
odpowiedź