SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Rachoń poda do sądu Krzysztofa Skibę za zniesławienie. Lider Big Cyc: Atakujący oficer partii, chuligan telewizyjny

Dziennikarz Michał Rachoń złożył prywatny akt oskarżenia Krzysztofa Skiby o zniesławienie za wpis, jaki Skiba zamieścił na Facebooku niedługo po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. - Podtrzymuję to, co napisałem w tym wpisie. Niech Rachoń zrobi sobie rachunek sumienia i sam siebie zapyta czy zachował się jak obiektywny dziennikarz, czy jak atakujący oficer partii - powiedział Krzysztof Skiba portalowi Wirtualnemedia.pl.

Michał Rachoń, fot. TVP InfoArticle

Dziennikarz Telewizji Polskiej Michał Rachoń - jak podał portal niezalezna.pl - złożył prywatny akt oskarżenia (z art. 212 kodeksu karnego) o zniesławienie przeciwko liderowi grupy Big Cyc Krzysztofowi Skibie.

Pozew dotyczy wpisu, jaki zamieścił on w social mediach, na swoim koncie na Facebooku: „Uważam, że to nie Owsiak powinien podać się do dymisji tylko szef TVP Jacek Kurski, odpowiedzialny za bezpardonowe ataki i szczucie na prezydenta Pawła Adamowicza. Napastliwi "reporterzy" tacy jak pan Sitek czy Rachoń spuszczeni że smyczy przez Kurskiego są moralnie odpowiedzialni za ten polityczny mord” - napisał w poście.

Nie udało nam się skontaktować z Michałem Rachoniem. Natomiast Krzysztof Skiba w rozmowie z Wirtualnemedia.pl stwierdził, że podtrzymuje swoje zdanie i nie cofa słów, które padły w jego poście.

- Podtrzymuję to, co napisałem w tym wpisie. Niech Rachoń zrobi sobie rachunek sumienia i sam siebie zapyta czy zachował się jak obiektywny dziennikarz czy jak atakujący oficer partii - powiedział.

Dodał, że „takie działanie (wniesienie pozwu - przyp.red.) traktuje jako obronę poprzez atak”.

- Ci dziennikarze dalej będą opluwać i atakować, co podważa ich kompetencje. Rachoń właściwie nie jest dziennikarzem, był zatrudniony na etacie dziennikarza. Przecież był rzecznikiem prasowym partii PiS w Sopocie. Jako rzecznik prasowy partii nie ma moralnych kompetencji, aby być dziennikarzem, zrobiono go dziennikarzem w TVP. Nawet kierownictwo TVP uznało, że w swych napastliwych programach Michał Rachoń zachowuje się niewłaściwie i zawiesiło go jako prowadzącego program "Minęła 20" - uważa Krzysztof Skiba.

Podkreśla również, że „działalność publicystyczna Rachonia jest niezwykle znana i kontrowersyjna”.

- Oceniana jest tak również chociażby przez umiarkowane prawicowe tygodniki, jak m.in. „Do Rzeczy”. Należy traktować go jak chuligana - to nie jest dziennikarz, a chuligan telewizyjny. Jeżeli chce się procesować, to będziemy się procesować - zapowiada lider grupy Big Cyc.

Telewizja Polska wydała oświadczenie, pozwie m.in. Skibę

Telewizja Polska już w środę w ubiegłym tygodniu wydała oświadczenie, w którym zapowiadała działania prawne wobec takich sugestii. - Pracownicy i współpracownicy TVP stali się ofiarami niczym nieuzasadnionej nagonki i agresji. Pod adresem niektórych z nich i ich rodzin kierowane są groźby. Zarząd TVP informuje, że wszelkie tego typu zachowania są zgłaszane do właściwych organów - napisano.

- Jednocześnie zarząd oświadcza, że pojawiające się bezprawne ataki na przedstawicieli TVP, a także próby przypisywania Telewizji Publicznej jakiejkolwiek odpowiedzialności za wydarzenia z Gdańska są kierowane na drogę sądową. Zarząd Telewizji Polskiej w pełni wspiera pracowników i współpracowników TVP w ich ciężkiej i odpowiedzialnej pracy oraz apeluje o solidarność z ofiarami każdego przypadku agresji i nienawiści - dodano.

Prezes TVP Jacek Kurski potwierdził tę informację w niedzielę na Twitterze. - Ze względu na szacunek dla majestatu Śmierci w dniu pogrzebu i Żałobę - TVP nie odpowiada dziś na fałszywe oskarżenia o JAKIKOLWIEK związek Telewizji z tą śmiercią; autorzy oszczerstw spotkają się jednak w najbliższych dniach z należną reakcją - zapowiedział.

Wczoraj w przesłanym redakcji Wirtualnemedia.pl oświadczeniu TVP podała, że „stała się obiektem bezprzykładnego i niespotykanego wcześniej ataku”.

- W przestrzeni publicznej były i są rozpowszechniane nieprawdziwe i zmanipulowane informacje. Stawiają one nadawcę publicznego nie tylko w skrajnie niekorzystnym świetle, ale czynią z niego narzędzie w trwającym sporze politycznym przypisując mu haniebną, a zarazem nieprawdziwą rolę – podkreślono.

Dodano, że „aby przeciąć falę pomówień i manipulacji TVP czuje się zmuszona do podjęcia zdecydowanych działań. Dlatego przeciwko osobom, które absurdalnie wskazywały na związek przyczynowy pomiędzy treściami publikowanymi na antenach Telewizji Polskiej a śmiercią pana Pawła Adamowicza zostanie skierowany pozew lub akt oskarżenia w trybie kodeksu karnego.”

Zapowiedziano, że pierwsze pozwy otrzymają m.in Krzysztof Skiba, Wojciech Czuchnowski, Adam Bodnar i Wojciech Sadurski. - Działania podjęte przez Telewizję Polską mają na celu ochronę jej dobrego imienia i walkę z nienawistną falą kłamstw i pomówień – podsumowano w oświadczeniu.

Michał Rachoń tymczasowo zawieszony

Kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zawiesiło ponad tydzień temu Michała Rachonia w prowadzeniu programów „Minęła 20” i „Woronicza 17”. Z naszych informacji wynikało, że ma to związek m.in. z pokazaniem w „Minęła 20” karykatury Jerzego Owsiaka i Hanny Gronkiewicz-Waltz, w animacji autorstwa Barbary Pieli. Internauci zarzucili jej antysemityzm.

Warto dodać, że zarówno Rachoń, jak i wydawca „Minęła 20” w zeszłym miesiącu stracili ryczałtową część swoich wynagrodzeń za pracę. Ma to związek ze spaleniem przez Wojciecha Cejrowskiego flagi Unii Europejskiej w czasie wywiadu, emitowanego w połowie listopada. Ten fragment został wycięty z rozmowy pokazanej w TVP Info, natomiast Cejrowski opublikował całe nagranie na swoim kanale youtube’owym.

Według danych Nielsen Audience Measurement w całym ub.r. TVP Info miało 3,834 proc. udziału w rynku oglądalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Rachoń poda do sądu Krzysztofa Skibę za zniesławienie. Lider Big Cyc: Atakujący oficer partii, chuligan telewizyjny

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A co
Czekam jak Skiba nagra song o Rachoniu. Było "Nie wierzę elektrykom" i "Antoni rusza do broni".
odpowiedź
User
Dość
Myślę, że wiécej osób publicznych powinno powiedzieć głośno i jasno, czym stała się TVP i kim są osoby tam pracujące. Niech tych pozwów będzie więcej. Odwoływać się aż do Strassburga. Ja chętnie wesprę finansowo zbiórkę na te procesy. Dość szczucia.
odpowiedź
User
Oglądam tvp
Brawo TVP
odpowiedź