SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Rachoń wrócił na stałe na łamy „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”

Dziennikarz TVP Info Michał Rachoń po kilku miesiącach wznowił regularną współpracę publicystyczną z tygodnikiem „Gazeta Polska” i dziennikiem „Gazeta Polska Codziennie”.

Michał Rachoń, fot. tvpArticle

W nowym numerze „Gazety Polskiej” (Niezależne Wydawnictwo Polskie) znajduje się artykuł Michała Rachonia „Kadry w gabinecie szefa” krytykujący zamieszanie wokół nominacji do rad nadzorczych dwóch spółek państwowych Bartłomieja Misiewicza, który w zeszłym tygodniu na własną prośbę został zawieszony jako rzecznik prasowy i szef gabinetu politycznego Ministerstwa Obrony Narodowej.

W poprzednim wydaniu „GP” Rachoń komentował debatę Parlamentu Europejskiego na temat stanu praworządności w Polsce, a we wcześniejszym pisał o filmie „Smoleńsk”.

We wrześniu trzy komentarze Michała Rachonia ukazały się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (Forum). Ostatni, zamieszczony w poniedziałkowym wydaniu, dotyczy zarzutów wobec prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego (który niedawno zapowiedział, że urzędnicy miejscy nie będą udzielać informacji dziennikarzowi TVP Gdańsk Jakubowi Świderskiemu, skazanemu 10 lat temu za naruszenie dóbr osobistych Karnowskiego w ilustracji satyrycznej).

To powrót Michała Rachonia do stałej współpracy z „Gazetą Polską” i „Gazetą Polską Codziennie”. Dziennikarz regularnie pisał teksty do obu tytułów do końca ub.r., natomiast od stycznia do sierpnia br. ukazało się tylko kilka jego artykułów.

W styczniu br. Rachoń przeszedł z Telewizji Republika do Telewizji Polskiej, gdzie przez pierwsze dwa miesiące był wicedyrektorem TAI ds. publicystyki, a ponadto prowadzi w TVP Info programy publicystyczne „Minęła dwudziesta” i „Woronicza 17”, a od września także „Gościa poranka” i „Gościa dnia”. Wiosną był też jednym z gospodarzy porannych rozmów w radiowej Jedynce, w sierpniu wrócił do stacji jako prowadzący piątkowe wydania „Debaty Jedynki”.

- Cały czas jestem współpracownikiem „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, nigdy nie przerwałem tej współpracy - zaznacza Michał Rachoń w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Nic się w tej kwestii nie zmieniło - dodaje. Z „GP” dziennikarz współpracuje od 2009 roku.

Według danych ZKDP w lipcu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej Codziennie” wynosiła 19 153 egz., a „Gazety Polskiej” - 31 586 egz.

Stałymi publicystami „Gazety Polskiej” są Jan Pospieszalski (autor programu „Warto rozmawiać” w TVP1) oraz Marcin Wolski (od lipca br. dyrektor TVP2). Z kolei felietony do „Plusa Minusa”, weekendowego wydania „Rzeczpospolitej”, pisze dziennikarz „Wiadomości” Krzysztof Ziemiec.

W ostatnich latach współpracę z Radiem TOK FM podjęli pracujący wówczas w Telewizji Polskiej Tomasz Sekielski i Piotr Kraśko (ten drugi nadal raz w tygodniu prowadzi poranne pasmo). Natomiast felietony do „Gazety Wyborczej” od wielu lat piszą Katarzyna Kolenda-Zaleska z „Faktów” TVN i Monika Olejnik z TVN24.

Dołącz do dyskusji: Michał Rachoń wrócił na stałe na łamy „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
NiePatriota
rekonstrukcja w rządzie, rekonstrukcja u pisowskich, niezależnych dziennikarzyn ;)
odpowiedź
User
Stefaniak miał rację
"Pan rzecznik...."
odpowiedź
User
Aster
No i słusznie! Gazety Sakiewicza nie zmieniają poglądów co pół roku. Coś tam próbowałem czytać, ale zawsze w końcu wracałem do Gazety Polskiej :)
odpowiedź