SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Szułdrzyński pierwszym wicenaczelnym „Rzeczpospolitej”

Michał Szułdrzyński awansował w redakcji „Rzeczpospolitej” (Gremi Business Communication) i przejął obowiązki pierwszego zastępcy redaktora naczelnego dziennika. Będzie nadzorował pion informacyjny tytułu.

Michał Szułdrzyński, fot. Gremi MediaArticle

Redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” Bogusław Chrabota tłumaczy, że awans Szułdrzyńskiego jest naturalnym etapem jego kariery medialnej. Od 2013 roku był szefem działu krajowego dziennika. Z „Rzeczpospolitą” związany jest od lipca 2008 roku. Przypomnijmy, że z redakcji „Rzeczpospolitej” odszedł Bartosz Węglarczyk, który pełnił tam funkcję zastępcy redaktora naczelnego (rozpoczął pracę w Grupie Onet jako dyrektor programowy).

- Michał jest człowiekiem młodym i wystarczająco „cyfrowym”, podoła wyzwaniom jakie przed nami stoją. Te wyzwania to przede wszystkim cyfryzacja i multimediatyzacja „Rzeczpospolitej”. Wydanie papierowe pozostaje ważne, ale należy traktować je tylko jako jedną z aplikacji. Przyszłość „Rzeczpospolitej” to nowe media i tu Michał będzie musiał się wykazać talentami - mówi Bogusław Chrabota, naczelny „Rz”.

Za swoje główne zadanie nowy wicenaczelny „Rz” uważa multimedialny rozwój tytułu, wzmocnienie obecności w internecie i mediach społecznościowych.

- Chciałbym by „Rzeczpospolita” była synonimem najbardziej opiniotwórczej gazety w Polsce, której informacje są nie tylko cytowane, ale przede wszystkim rzetelne, tłumaczące odbiorcom zawiłości życia politycznego, społecznego, biznesowego i prawniczego. Uważam, że dziennik powinien zachować swoją rolę obserwatora i krytyka rzeczywistości, stanowiąc równocześnie forum, debaty w czasie bardzo gorącego sporu politycznego - tłumaczy Michał Szułdrzyński.

W przeszłości Michał Szułdrzyński pracował w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Prowadził programy „Tygodnik Polski” i „Minęła 20” w TVP Info oraz „Kalkulator Polityczny „Rzeczpospolitej”” w Polsat News. Do czerwca 2008 roku był redaktorem naczelnym kwartalnika „Nowe Państwo”. Jest absolwentem Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie ukończył także studia doktoranckie.

Przypomnijmy, że spółka Gremi Business Communication przedłużyła kontrakt z Bogusławem Chrabotą, który będzie kierował redakcją do końca 2018 roku.

Z danych ZKDP wynika, że w lutym br. sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wyniosła 55 125 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Szułdrzyński pierwszym wicenaczelnym „Rzeczpospolitej”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xyz
Toż to takie bmw jest. Ale to logiczna decyzja, i Bogusiowi krzywdy nie zrobi...
odpowiedź
User
Iza
Kariera fulara
odpowiedź
User
Dobra Zmiana
Rzetelna i opiniotwórcza gazeta to może być ponad siły Szułdrzyńskiego, śmiałek
odpowiedź