SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Szyk za Piotra Regulskiego prezesem Ruch Marketing

Funkcję prezesa Ruch Marketing, spółki zależnej dystrybutora prasowego Ruch, objął Michał Szyk. Zastąpił Piotra Regulskiego, który pożegnał się też z zarządem Ruchu.

Michał SzykArticle

Ruch Marketing realizuje usługi z zakresu promocji, reklam i komunikacji dla pozostałych spółek z grupy kapitałowej Ruch. Piotr Regulski był jego prezesem od początku br.

W połowie br. Regulski odszedł także z zarządu Ruchu, był w nim od końcówki 2018 roku, pod koniec ub.r. został mianowany prezesem.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Michał Szyk W latach 2011-2018 pracował w PwC, kolejno jako menedżer oraz wicedyrektor pionu restrukturyzacji operacyjnej, a od jesieni 2018 do połowy ub.r. jako pełnomocnik zarządu ds. restrukturyzacji w PESA Bydgoszcz.

Wcześniej Szyk był związany z PLL LOT (m.in. jako wicedyrektor rozwoju biznesu komercyjnego), Deloitte (jako konsultant zarządzający w dziale strategii) oraz Harrison Money Management (jako analityk).

Michał Szyk jako prezes jest jedynym członkiem zarządu Ruch Marketing.

W ub.r. grupa kapitałowa Ruch zanotowała spadek przychodów o 11,9 proc. do 611,88 mln zł, a dzięki zastrzykowi finansowemu od Orlenu jej wynik netto poszedł w górę z 56,84 mln zł straty do 18,1 mln zł zysku. Liczba własnych placówek Ruchu zmalała o 125 do 1 528.

Pod koniec listopada ub.r. w ramach podwyższenia kapitału zakładowego Ruchu Orlen objął 109,29 mln jego akcji po 1,83 zł za sztukę. Stał się właścicielem 64,94 proc. kapitału firmy, płacąc 130 mln zł. Z kolei PZU i PZU Życie objęły 29 proc. akcji Ruchu (płacąc 58 mln zł), a spółka zależna Alior Banku - 6 proc. (za 12 mln zł).

Dołącz do dyskusji: Michał Szyk za Piotra Regulskiego prezesem Ruch Marketing

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl