SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Winnicki sprzedaje Biznes24

Grupa MWE Networks sprzedała 80 proc. udziałów spółki Biznes24 funduszowi zarządzanemu przez Tier Investment. Na mocy porozumienia Michał Winnicki wyszedł ze spółki, pozostałe 20 proc. udziałów zachował Roman Młodkowski, współwłaściciel biznesowej stacji - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Roman MłodkowskiRoman Młodkowski

Potwierdzeniem ustaleń pomiędzy stronami dotyczącymi dokapitalizowania spółki Biznes24 i zakupu udziałów jest list intencyjny, który został podpisany w środę.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Z naszych ustaleń wynika, że Tier Investment przeznaczy też środki finansowe na rozszerzenie działalności operacyjnej spółki. Pozyskane finansowanie pozwoli na realizację celów strategicznych Biznes24, w tym m.in. rozwój oferty programowej i stworzenie własnego zespołu sprzedaży specjalnej.

Spółka Biznes24 trafi na GPW?

Tier Investment wesprze Biznes24 także kompetencjami swojego zespołu w realizacji planów związanych z rozwojem spółki, przygotowując ją także w długoterminowej perspektywie, do debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych.

- Bardzo się cieszę, że Telewizja Biznes24 będzie się rozwijała w kierunku wyznaczonym strategią stacji i pozyskuje inwestora z sektora finansowego, który najlepiej rozumie potrzebę tworzenia takiej telewizji. Wierzę, że nowy inwestor zapewni Telewizji Biznes24 jeszcze szybszy rozwój, a ja niezmiennie pozostanę jej wiernym widzem. Jestem bardzo dumny z faktu, że miałem osobisty wkład w stworzenie jedynej polskiej telewizji biznesowej. Pozyskanie tak poważnego inwestora to ogromny sukces całego naszego zespołu i współtworzonej przez nas telewizji - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, współtwórca Biznes24 i właściciel Grupy MWE Networks.

- Cieszę się, że poprzez tę inwestycję będziemy mogli pomóc zwiększyć dotarcie informacji finansowych do ludzi, którzy mają prawo wiedzieć na czym można zarobić a gdzie czai się ryzyko którego nie wolno lekceważyć. To rola edukacyjna, w którą kapitał powinien się angażować - dodaje Kamil Bilecki, prezes zarządu Tier Investment

Roman Młodkowski pozostaje prezesem

Prezesem zarządu spółki Biznes24 pozostaje Roman Młodkowski, który posiada w niej 20 proc. udziałów.

- Biznes24 zbliża się do swoich drugich urodzin. Dzięki determinacji, doświadczeniu i kapitałowi Michała Winnickiego udało się nam uruchomić firmę, zbudować szeroką dystrybucję, otworzyć sprzedaż reklam i położyć solidne podstawy pod efektywną, konkurencyjną kosztowo przyszłość technologiczną firmy. Teraz pozyskujemy inwestora finansowego, który pomoże nam zrealizować strategię, zasilając nas w kapitał - informuje Roman Młodkowski. - Bliska współpraca z partnerem finansowym będzie też dla nas okazją do świeżego spojrzenia na tematykę, która jest przedmiotem naszych codziennych relacji. Jako udziałowiec i prezes zarządu jestem pewien, że otwieramy nowy rozdział, jeszcze szybszego wzrostu spółki. Z korzyścią dla odbiorców tworzonych przez nas treści i dla naszych reklamodawców - dodaje.

Biznes24 HD to kanał poświęcony tematyce finansów osobistych, rynków, gospodarki oraz zarządzania, prezentowanych zarówno w codziennych programach informacyjnych, jak i poradnikowych czy publicystycznych. Stacja rozpoczęła nadawanie w piątek, 20 marca 2020 roku.

Siedziba redakcji Biznes24 mieści w Warszawie, skąd nadawane są audycje na żywo. Stacja Biznes24 już od pierwszego dnia nadawania dostępna jest w panelu Nielsen Audience Measurement. Brokerem reklamowym kanału zostało Biuro Reklamy TVP.

Udział Biznes24 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w październiku 2021 roku wyniósł 0,006 proc.

Dołącz do dyskusji: Michał Winnicki sprzedaje Biznes24

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hubert
Podbili rynek, nie ma co.
odpowiedź
User
2ks
Telewizja o biznesie to żaden biznes, ale co się w garniturach polansują, to ich.
odpowiedź
User
Xyz
Oglądalność na granicy błędu statystycznego. Prawdziwi inwestorzy już dawno oglądają Bloomberga. TV Biznes/PolsatBiznes, TVN 24 CNBC Biznes, Radio PiN - co z nich zostało? Biznes24 idzie tą samą drogą ku przepaści.
odpowiedź