SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft wprowadza Microsoft 365 Copilot

Firma Microsoft ogłosiła wprowadzenie Microsoft 365 Copilot - platformy zasilanej sztuczną inteligencją GPT. Dzięki niej korzystanie z narzędzi takich jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams, Power Platform, Viva stanie się jeszcze prostsze i wspierające produktywność. Wiele czynności będzie teraz wręcz wykonywanych za użytkownika.

Article

Microsoft 365 Copilot to zaawansowany silnik przetwarzania i kompilowania danych z programów pakietu Microsoft 365. Bazuje na sztucznej inteligencji GPT-4 oraz aplikacjach Microsoft 365 i danymi biznesowymi użytkowników w Microsoft Graph.

Co potrafi Microsoft 365 Copilot

Copilot jest zintegrowany z Microsoft 365. Rozwiązanie łączy moc dużych modeli językowych (Large Language Models) z danymi biznesowymi prezentowanymi w określonym kontekście. Obejmuje wszystkie aplikacje, dokumenty i konwersacje prowadzone z użyciem platformy Microsoft 365 - Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams, Power Platform, Viva i nie tylko.

Z kolei Microsoft Business Chat wykorzystuje możliwości Microsoft Graph w czasie rzeczywistym i działa z użyciem danych i aplikacji — kalendarza, wiadomości e-mail, czatów, dokumentów, spotkań i wielu innych — aby użytkownicy mogli robić to, co do tej pory nie było możliwe.

Nowe narzędzie Copilot daje użytkownikowi możliwość wydawania programom z pakietu 365 w języku naturalnym. Przykład: "Przekaż mojemu zespołowi, jaką aktualizację wprowadziliśmy do strategii produktu", a program wygeneruje aktualizację statusu na podstawie dotychczasowych  spotkań, wiadomości e-mail i wątków czatu na ten właśnie temat. "Wygeneruj prezentację mojej oferty" - takie polecenie z kolei zaowocuje profesjonalnym zestawem slajdów na podstawie dotychczas zgromadzonego i zapisanego materiału na dany temat.

Dane GitHub pokazują, że Copilot znacząco podnosi produktywność pracowników . Wśród programistów, którzy testowali narzędzie, 88 proc. twierdzi, że są dzięki niemu bardziej produktywni, 74 proc. twierdzi, że może skupić się na bardziej kreatywnych zadaniach, a 77 proc. twierdzi, że pomaga im oszczędzać czas na szukaniu informacji lub przykładów np. do prezentacji.

Dołącz do dyskusji: Microsoft wprowadza Microsoft 365 Copilot

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl