SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft odpuszcza metawersum?

Microsoft zapowiedział ostatnio masowe zwolnienia, które mają dotknąć ok. 10 tys. osób. Jak się okazuje, spora część z nich pracuje w firmie przy projektach związanych z wirtualną, rozszerzoną i mieszaną rzeczywistością. To może sugerować, że idea metawersum przestała być dla giganta z Redmond interesująca.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

W zeszłym tygodniu Microsoft zapowiedział, że do końca marca br. zwolni 10 tys. osób. Według nieoficjalnych informacji koncern może też mocniej ograniczyć przyjmowanie nowych pracowników w najbliższym okresie.

Według nieoficjalnych doniesień, w ramach zwolnień Microsoft pozbył się całego zespołu odpowiedzialnego za platformę wirtualnej rzeczywistości AltSpaceVR. W 2017 r. firma o tej nazwie została przejęta przez koncern z Redmond.

Redukcja zatrudnienia w Microsofcie ma dotknąć także pracowników zajmujących się platformą MRTK (Mixed Reality Took Kit), zbudowanej z myślą o integracji rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej.

Rozwijane przez te zespoły technologie były kluczowe dla HoloLens - gogli rozszerzonej rzeczywistości, nad którymi Microsoft pracuje od kilku lat.

Koncern poinformował, że teraz projektami związanymi z wirtualną, rozszerzoną i mieszaną rzeczywistością będzie zajmował się zespół Microsoft Mesh. Pomimo tego nie brakuje opinii, że Microsoft zamierza porzucić ideę metawersum, a przynajmniej odstawić ją na boczny tor.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Microsoft odpuszcza metawersum?

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MS
10000 osób pracuje nad mrzonką Zuckerberga, a starych błędów/bugów w Windows Server nie ma komu naprawiać (niektóre ciągną się od kilku edycji). Windows11 też rozczarowuje (cała para idzie w jakieś kolorowe wodotryski, natomiast od czasów Windows8 nie potrafią nawet dokończyć migracji starego panelu sterowania do nowego). Niektóre fragmenty systemu w Windows nie zmieniły się od czasów Windows2000/Windows Server 2003.
odpowiedź