SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft: nowe funkcje Windows 10, miliard aktywnych urządzeń z nowym systemem w 2018 r. (wideo)

Podczas konferencji Build 2015 Microsoft zapowiedział nowe funkcje Windows 10 oraz przedstawił zbiór pakietów do tworzenia oprogramowania (SDK), które mają pomóc deweloperom w przenoszeniu aplikacji internetowych, .NET, Win32, Android i iOS na nowy system operacyjny. Firma zapowiedziała również nowe usługi Microsoft Azure dla aplikacji inteligentnych, narzędzia Visual Studio i .NET oraz środowiska uruchomieniowe do Windows, Mac i Linux, a także interfejsy API, które mają być pomocne w budowaniu zaawansowanych aplikacji z wykorzystaniem usług Office 365.

Article

Microsoft przedstawił kilka nowych funkcji Windows 10, od możliwości skalowania interfejsu aplikacji na różnych urządzeniach do nowych sposobów budowania kodu dla nowego systemu. Firma szacuje, że w roku fiskalnym 2018 na świecie będzie miliard aktywnych urządzeń z Windows 10.

Na konferencji pokazano jak deweloperzy mogą stworzyć jedną aplikację, która będzie działać na wszystkich urządzeniach Windows 10, automatycznie adaptując się do różnych rozmiarów ekranu. Dzięki Universal Windows Platform twórcy oprogramowania mogą dostosować aplikacje do możliwości każdego urządzenia, integrować Cortanę i Xbox Live ze swoimi aplikacjami, oferować bezpieczne transakcje finansowe, wyświetlać hologramy oraz publikować swoje programy w Windows Store.

Ponadto zaprezentowano jak aplikacje mogą skalować swój interfejs z wykorzystaniem rozwiązania Continuum, również stanowiącego część Universal Windows Platform, które pozwala używać telefonów do pracy lub rozrywki tak jak komputerów PC.

Windows Store ma zaoferować jednakowe wrażenia użytkownikom wszystkich urządzeń z Windows 10 i ułatwić wyszukiwanie aplikacji, gier, muzyki, wideo i innych materiałów. Transakcje mają korzystać z popularnych opcji płatności, w tym z największego systemu rozliczeń operatorskich, do którego należy 90 operatorów sieci komórkowych. Wśród partnerów budujących swoje aplikacje dla Windows Store wymieniono USA Today, WeChat, Disney i Netflix.

Microsoft zapowiedział cztery nowe pakiety do tworzenia oprogramowania, które mają ułatwiać przenoszenie aplikacji internetowych, .NET, Win32, iOS i Android do Windows Store z minimalnymi modyfikacjami kodu. Dzięki temu twórcy oprogramowania będą mogli zacząć od istniejącego kodu dla Androida lub iOS, zintegrować go z funkcjami Universal Windows Platform, a następnie rozpowszechniać nową aplikację za pośrednictwem Windows Store.

Przedstawiono też nowe funkcje Microsoft Edge, przeglądarki internetowej Windows 10, które mają ułatwiać użytkownikom odkrywanie nowych aplikacji oraz umożliwiać przyszłe rozszerzanie oprogramowania za pomocą języków JavaScript i HTML.

##NEWS Koniec Internet Explorera. Microsoft Edge nową przeglądarką internetową (wideo) ##

Microsoft omówił również postępy, które poczynił w ciągu niespełna 100 dni od pierwszej prezentacji Microsoft HoloLens (przeczytaj o tym więcej) - autonomicznego komputera holograficznego, który działa pod kontrolą Windows 10 - i pokazał, jak klienci tacy jak Trimble, Case Western Reserve University oraz Cleveland Clinic używają tej technologii.

Microsoft pokazał prototyp elastycznej bazy danych Azure SQL, która pozwala niezależnym producentom oprogramowania oraz dostawcom "oprogramowania jako usługi" (SaaS) łączyć zasoby tysięcy baz danych. Aby pomóc deweloperom w zarządzaniu dużymi zbiorami danych, Microsoft przedstawił Azure SQL Data Warehouse, chmurowy magazyn danych klasy korporacyjnej oferowany jako usługa, który można zwiększać, zmniejszać lub wstrzymywać w ciągu kilku sekund. Firma zapowiedziała też Azure Data Lake, otwarte i wysoce skalowalne repozytorium danych, które obsługuje petabajtowe pliki oraz oferuje szybką integrację z usługami Azure HDInsight, Azure Machine Learning, Cloudera i Hortonworks, co ma pozwalać na szybkie wyciąganie wniosków z olbrzymiej ilości danych.

Microsoft zapowiedział też nowe narzędzia oraz środowiska uruchomieniowe dla wielu platform i urządzeń. Visual Studio Code, dostępny w wersji Preview dla Windows, Mac i Linux, to bezpłatny, skupiony na kodzie edytor zoptymalizowany pod kątem aplikacji internetowych i chmurowych. Zacieśniając współpracę ze społecznościami open source i .NET, Microsoft przedstawił wersję Preview rozwiązania .NET Core dla Windows, Linux i Mac OS X. Opublikował też wersję Release Candidate pakietu Visual Studio 2015, który ułatwia budowanie i wdrażanie aplikacji na platformach Windows, Linux, iOS i Android.

Microsoft pokazał także nowe rozwiązania, które mają pozwolić deweloperom dotrzeć do użytkowników pakietu Office, w tym nowy interfejs programistyczny Office Graph, rozszerzoną obsługę dodatków dla iPada i Outlooka oraz ujednolicone API. Office Graph API pozwala klientom i twórcom oprogramowania odczytywać i uzupełniać Office Graph, inteligentny magazyn danych o użytkownikach, usługach i relacjach Office 365. Ujednolicone API programów OneNote, Outlook i OneDrive, w połączeniu z Office Graph, mają przyczynić się do powstania aplikacji, które pomogą konsumentom oraz organizacjom wykorzystać ich dane.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft: nowe funkcje Windows 10, miliard aktywnych urządzeń z nowym systemem w 2018 r. (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl