SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft udostępnia wersję public preview Office’a 2016

Dostępność dokumentów z dowolnego miejsca, ulepszone formy pracy grupowej oraz aplikacje uczące się zachowań użytkownika - to niektóre nowości wprowadzone przez Microsoft do nowej odsłony pakietu Office 2016.

Article

O udostępnieniu oprogramowania Office 2016 w próbnej wersji public preview (przeznaczonej dla wszystkich użytkowników korzystających z desktopów i laptopów) Microsoft poinformował na swoim oficjalnym blogu. Wcześniej, w marcu br. producent zaprezentował wczesną odsłonę pakietu o nazwie IT Pro i Developer Preview adresowaną do klientów biznesowych (więcej informacji tutaj).

Wśród nowych rozwiązań oferowanych w Office 2016 Microsoft wymienia szeroką możliwość korzystania z tworzonych w pakiecie dokumentów oraz ich pełną integrację z chmurową usługą OneDrive. Pakiet będzie pozwalał na zapisywanie w chmurze efektów pracy i dostęp do nich w wybranym momencie na innym komputerze. Użytkownicy Outlooka będą też mieli możliwość dodawania do wiadomości załączników z OneDrive i udostępniania ich adresatom wiadomości.

Sprawnej pracy nad dokumentami w grupie ma z kolei służyć narzędzie przeniesione do Office 2016 z aplikacji Office Online, które początkowo będzie dostępne z poziomu edytora tekstów Word. Chodzi o możliwość wspólnego edytowania jednego dokumentu przez kilku użytkowników i obserwowanie w czasie rzeczywistym dokonywanych w nim zmian.

Microsoft zapewnia, że aplikacje dostępne w Office 2016 zostały wyposażone w funkcję uczenia się zachowań użytkownika. Dzięki temu, jak zapewnia producent, będą wykonywały określone czynności zgodnie z oczekiwaniami i przyzwyczajeniami osób korzystających z pakietu. Nowe narzędzie o nazwie Tell Me ma pozwalać na wykonywanie przez konkretny program czynności po wpisaniu polecenia użytkownika. Z kolei nowe rozwiązania w Outlooku mają analizować preferencje użytkownika dotyczące korespondencji i wyróżniać na liście e-maili te najważniejsze.

We wpisie na blogu Jared Spataro, general manager w zespole marketingu Office’a podkreśla, że dodatkowe mechanizmy dotyczące analizy danych i prezentowania ich innym znalazły się także w takich programach jak Excel czy PowerPoint.

Office 2016 public preview jest dostępny pod tym adresem. Według zapowiedzi Microsoftu pakiet w oficjalnej wersji pojawi się na rynku jesienią br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft udostępnia wersję public preview Office’a 2016

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl