SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft udostępnia Windows Live Essentials 2011

Microsoft udostępnił finalną wersję pakietu bezpłatnych aplikacji Windows Live Essentials 2011 na Windows 7.

Microsoft udostępnia Windows Live Essentials 2011

W skład zestawu wchodzą m.in. Movie Maker – program do montażu filmów, Galeria Fotografii do katalogowania i obróbki zdjęć, komunikator Messenger, klient poczty Live Mail, Family Safety do monitorowania aktywności dzieci w internecie oraz Live Mesh do synchronizowania plików pomiędzy urządzeniami. Wszystkie aplikacje dostępne są w polskiej wersji językowej.

Galeria Fotografii automatycznie wyszukuje zdjęcia w komputerze, karcie pamięci czy aparacie cyfrowym, a użytkownik może wybrać te, które najbardziej go interesują. Następnie może on poprawić ich jakość lub wyretuszować. Zdjęcia można ulepszać dzięki funkcji Photo Fuse, wykorzystującej elementy różnych zdjęć w celu połączenia ich w jedno ujęcie. Możliwe jest również oznaczanie na zdjęciach znajomych czy członków rodziny, a także oznaczanie gdzie zostały zrobione (dzięki integracji z mapami Bing). Galeria Fotografii umożliwia wstawienie zdjęć na Facebooka, Flickr czy MySpace wprost z komputera, bez opuszczania programu.

Movie Maker oferuje interfejs z wstążką znaną z pakietu MS Office. W nowej wersji można korzystać z ponad 60 nowych przejść montażowych oraz 23 efektów wizualnych. Ukończony film można zapisać m.in. w rozdzielczości HD na dysku komputera, wypalić na płycie DVD, umieścić wprost z programu w serwisach YouTube lub Facebook, a także skopiować na osobisty wirtualny dysk SkyDrive, gdzie do dyspozycji jest 25 GB przestrzeni.

Windows Live Mail to klient poczty, pozwalający na zarządzanie wieloma kontami oraz kalendarzami z jednego miejsca, również gdy użytkownik nie jest aktualnie podłączony do internetu. Program jest zintegrowany z komunikatorem Messenger, dzięki czemu można np. na bieżąco zobaczyć, kto ze znajomych jest dostępny online. Wiadomości pocztowe oraz pochodzące z kanałów RSS można porządkować według wątków, a także w tradycyjny sposób, czyli np. według dat, nadawców itp. Poczta pozwala również na przesyłanie dużych załączników - użytkownicy mają do dyspozycji 25 GB wolnego miejsca na zdjęcia i dokumenty na wirtualnym dysku SkyDrive.

Aplikacja Live Mesh pozwala na łączenie wszystkich urządzeń użytkownika (komputery, telefony komórkowe, inne urządzenie mobilne) w osobistej chmurze i umożliwia wymianę plików, zdjęć i filmów wszędzie tam, gdzie jest dostęp do internetu. Użytkownicy mogą korzystać z darmowej wirtualnej przestrzeni dyskowej o objętości 5 GB.

Pakiet Windows Live Essentials 2011 dostępny jest do pobrania tutaj.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft udostępnia Windows Live Essentials 2011

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
http://smolensk-2010.pl/2010-09-19-petycja-do-kongresu-usa-w-sprawie-katastrofy-pod-smolenskiem-tresc.html
http://smolensk-2010.pl/2010-09-19-pety ... tresc.html
8 8
odpowiedź