SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Volkswagen i Microsoft tworzą platformę Volkswagen Automotive Cloud do obsługi nowoczesnych aut

Volkswagen i Microsoft zawarły strategiczne porozumienie, w ramach którego zbudują opartą na chmurze obliczeniowej platformę Volkswagen Automotive Cloud. Ma ona służyć do obsługi nowoczesnych rozwiązań technologicznych stosowanych w samochodach niemieckiego producenta.

Article

Według zapowiedzi obu partnerów wspólnie opracowane rozwiązania pozwolą Volkswagenowi na wprowadzenie w jego samochodach nowych usług opartych na nowoczesnych technologiach oraz chmurze obliczeniowej stworzonej przez Microsoft.

Od 2020 r. na rynku każdego roku ma się pojawiać ponad 5 mln nowych samochodów marki Volkswagen komunikujących się w ramach sieci, a przez to będących elementem Internet of Things (IoT) w chmurze danych.

Zgodnie z planem partnerzy stworzą wspólnie podstawę technologiczną dla Automotive Cloud. W przyszłości wszelkie usługi dostępne w samochodach marki Volkswagen oraz cała bazująca na chmurze cyfrowa architektura One Digital Platform (ODP) koncernu będą tworzone na platformie Azure Microsoftu, wykorzystywane będą również usługi związane z tą platformą, jak Azure IoT Edge.

Dzięki Volkswagen Automotive Cloud marka Volkswagen zintegruje pojazd z platformą bazującą na danych w chmurze oraz z usługami dla klientów wszystkich marek, które współdziałają np. w ramach ekosystemu „Volkswagen We”.

Według zapowiedzi tworząc Volkswagen Automotive Cloud marka Volkswagen będzie mogła w przyszłości rozszerzyć zakres cyfrowych usług na wszystkie swoje samochody. Ponadto będzie mogła opracować i szybko wdrożyć nowe usługi i rozwiązania służące klientom korzystającym z samochodów, rozwiązania z dziedziny telematyki oraz zapewniające szybką wymianę informacji pomiędzy pojazdem a chmurą danych.

W ramach partnerstwa Volkswagen utworzy także nowe centrum rozwoju na potrzeby Automotive Cloud w Ameryce Północnej, niedaleko siedziby firmy Microsoft. Koncern zamierza mocno wspierać tworzenie tego centrum, m.in. poprzez rekrutację nowych pracowników oraz zarządzanie projektem. W niedalekiej przyszłości w ośrodku znajdzie pracę ok. 300 specjalistów z dziedziny IT.

Dołącz do dyskusji: Volkswagen i Microsoft tworzą platformę Volkswagen Automotive Cloud do obsługi nowoczesnych aut

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl