SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft wprowadza aplikację Send do krótkich wiadomości tekstowych

Do zastosowań biznesowych i biurowych ma przede wszystkim służyć nowa aplikacja o nazwie Send przygotowana przez Microsoft. Narzędzie jest przeznaczone do wysyłania i odbierania krótkich wiadomości tekstowych.

Article

Na swoim blogu Microsoft poinformował, że Send będzie w pierwszej kolejności dostępny dla użytkowników systemu iOS w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W ciągu nadchodzących miesięcy możliwość korzystania z niego otrzymają także mieszkańcy innych regionów oraz osoby korzystające z Androida i Windows Phone.

Send jest aplikacją pozwalającą na wysyłanie i odbieranie krótkich wiadomości tekstowych, które można wymieniać z innymi użytkownikami. Microsoft podkreśla, że chociaż w komunikacji dobrze sprawdzają się SMS-y czy internetowe komunikatory, to są momenty, w których potrzebne jest inne rozwiązanie. Jako przykład podaje sytuację, w której nie użytkownik nie zna numeru telefonu osoby, z którą chce się skontaktować, a w swoim służbowym smartfonie nie ma zainstalowanego komunikatora.

Baza adresatów Send jest skorelowana z kontem pocztowym zarejestrowanym w pakiecie Office 365. Dzięki temu można szybko wysyłać krótkie komunikaty bez konieczności poszukiwania odbiorcy w komputerze w programie pocztowym. Ze względu na prostotę korzystania z aplikacji i zorientowanie jej na szybką wymianę komunikatów Microsoft zakłada, że Send będzie wykorzystywany na co dzień przede wszystkim w pracy, na przykład wśród współpracowników w tej samej firmie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft wprowadza aplikację Send do krótkich wiadomości tekstowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl