SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft wycofuje October 2018 Update dla Windows 10. Powodem znikające pliki użytkowników

Najnowsze aktualizacja Windows 10 nazwana October 2018 Update powoduje problemy, z których najpoważniejszy dotyczy automatycznego usuwania z systemu plików użytkowników. Microsoft podjął decyzję o tymczasowym wstrzymaniu dalszej dystrybucji aktualizacji do czasu usunięcia usterek.

Article

Aktualizacja October 2018 Update została udostępniona przez Microsoft na początku października br. Wśród najważniejszych nowości znalazła się aplikacja Your Phone pozwalająca na synchronizację komputera i telefonu, działający w chmurze Schowek umożliwiający przechowywanie wielu różnych treści, a także usprawnione narzędzie do wykonywania i obróbki zrzutów ekranowych.

Wkrótce po wprowadzeniu aktualizacji w internecie (m.in. na Twitterze i w serwisie Reddit) pojawiły się doniesienia użytkowników o problemach jakie napotkali po zainstalowaniu October 2018 Update. Dotyczyły one m.in. konfliktów nowego oprogramowania z niektórymi sterownikami, odtwarzania dźwięku czy poprawnego funkcjonowania w systemie zewnętrznych aplikacji.

Największe zastrzeżenia użytkowników budził jednak fakt, że w niektórych wypadkach po ściągnięciu i zainstalowaniu aktualizacji  z komputerów użytkowników zniknęły ich prywatne pliki gromadzone w takich folderach jak Pobrane, Zdjęcia czy Dokumenty. Pojawiły się doniesienia o skrajnych przypadkach, w których użytkownicy stracili nawet kilkaset gigabajtów danych zapisanych na dysku twardym.

W odpowiedzi na informacje o błędach Microsoft podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu dystrybucji October 2018 Update. Z platformy Windows Update usunięto najnowszą wersję aktualizacji pozostawiając do dyspozycji jedynie uaktualnienie z kwietnia br. Ponadto producent na stronie wsparcia technicznego zamieścił apel, by użytkownicy którzy ściągnęli do komputera najnowszą aktualizację wstrzymali się na razie z jej instalacją.

Microsoft zapewnia, że pracuje intensywnie nad usunięciem usterek wykrytych w October 2018 Update i przywróci dostępność aktualizacji kiedy będzie ona całkowicie wolna od wad.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft wycofuje October 2018 Update dla Windows 10. Powodem znikające pliki użytkowników

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A.Be..
Kompromitacja!!!
8 9
odpowiedź