SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft z 30 mld dolarów wpływów i 8,87 mld dolarów zysku. W górę sprzedaż Surface, 57 mln użytkowników Xbox Live

Microsoft ma za sobą bardzo udany kwartał. Firma zanotowała wzrosty w każdym obszarze swojej działalności, zdecydowanie przewyższając oczekiwania analityków.

Article

W zakończonym 30 czerwca 2018 r. kwartale Microsoft zanotował zysk netto w wysokości 8,87 miliarda dolarów, w porównaniu do 8,07 miliarda dolarów zysku dwanaście miesięcy wcześniej.

W omawianym okresie wyraźnie zwiększył się także przychód koncernu z Redmond - o 17 proc., z 25,61 miliarda dolarów do 30,09 miliarda dolarów.

Wszystkie działy Microsoftu mogą pochwalić się imponującymi wzrostami. Największy zanotował dział Intelligent Cloud, którego przychód zwiększył się rok do roku o 23 proc., do 9,6 miliarda dolarów. W głównej mierze przyczyniły się do tego produkty serwerowe i usługi chmurowe, gdzie przychód wzrósł o 26 proc., a to jest największą zasługą platformy Azure, która wygenerowała 89-proc. wzrost.

Dział More Personal Computing, odpowiadający za Windowsa, gry, Surface i wyszukiwarkę, zanotował 17-proc. wzrost przychodu, do 10,8 miliarda dolarów. Sprzedaż systemu Windows Pro partnerom OEM wzrosła o 14 proc., ale Windowsa spadła o 3 proc., co ogółem przełożyło się na 7-proc. wzrost. Natomiast w przypadku Windowsa sprzedawanego bezpośrednio firmom wraz z towarzyszącymi mu usługami, przychód zwiększył się o 23 proc. Coraz większe znaczenie w wynikach Microsoftu ma seria urządzeń Surface, która już czwarty kwartał z rzędu wygenerowała ponad 1 miliard dolarów przychodu, przy wzroście o 25 proc. W segmencie gier koncern z Redmond zanotował 39-proc. wzrost przychodu. Microsoft nie podał wyników sprzedaży konsol Xbox One, ale ujawnił, że usługa Xbox Live ma już 57 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie (+ 8 proc. r/r). Przychód z oprogramowania i usług towarzyszących platformie Xbox zwiększył się w ujęciu rocznym o 36 proc., głównie dzięki wysokiej sprzedaży gier oferowanych przez firmy trzecie. I wreszcie wyszukiwarka Bing, która pomijając koszty akwizycji ruchu wygenerowała o 17 proc. większy przychód niż rok wcześniej.

Z kolei przychód działu Productivity and Business Processes zwiększył się rok do roku o 13 proc., do 9,7 miliarda dolarów. Motorami napędowymi są tutaj Office 365 i LinkedIn. Liczba konsumenckich subskrybentów Office 365 wzrosła do 31,4 miliona, a przychód LinkedIn zwiększył się o 37 proc.

Cały poprzedni rok finansowy Microsoft  zamknął ze 110,36 miliarda dolarów przychodu (+14 proc.) oraz 16,6 miliarda dolarów zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft z 30 mld dolarów wpływów i 8,87 mld dolarów zysku. W górę sprzedaż Surface, 57 mln użytkowników Xbox Live

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl