SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft ze wzrostem przychodów o 20 procent i 18,8 mld dol. zysku. Motorem usługi w chmurze

W czwartym kwartale 2021 roku Microsoft zanotował wzrost przychodów do kwoty 51,7 mld dolarów, zaś zysk netto spółki zwiększył się o 21 procent. Najlepsze wyniki osiągnęły usługi w chmurze, których przychody poszły w górę w sumie o 46 procent.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

Microsoft Corp. ogłosił wyniki za kwartał zakończony 31 grudnia 2021 r. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku fiskalnego.

Kluczowe wskaźniki w górę

W czwartym kwartale 2021 przychody Microsoftu wyniosły 51,7 mld dol. i wzrosły o 20 proc. Z kolei w skali ostatnich sześciu miesięcy ub.r. wpływy spółki zamknęły się kwotą 97,04 mld dol. wobec 80,23 mld w roku poprzednim.

W raportowanym okresie koncern zanotował zysk netto wysokości 18,8 mld dol., wzrósł on rok do roku o 21 proc. W ciągu ostatniego półrocza 2021 po stronie zysku Microsoft zapisał 39,27 mld dol. (29,35 mld rok wcześniej).

Czytaj także: Windows 11 zadziała na każdym komputerze. Wystarczy dostęp do internetu 

- Technologia cyfrowa jest najbardziej obiecującym zasobem, jakim dysponuje świat, pozwalającym pokonywać ograniczenia i na nowo wyobrażać sobie codzienną pracę i życie - zaznaczył Satya Nadella, prezes i dyrektor generalny Microsoftu. - Jako że udział technologii w globalnym PKB stale rośnie, wprowadzamy innowacje i inwestujemy na zróżnicowanych i rozwijających się rynkach, korzystając ze wspólnego zasobu technologii i modelu operacyjnego, który wzmacnia wspólną strategię, kulturę i poczucie celu.

Chmura lokomotywą wzrostów

Microsoft w swoim sprawozdaniu podaje szczegółowe wskaźniki w poszczególnych segmentach swojej działalności. Przychody w dziale Produktywności i Procesów Biznesowych wyniosły 15,9 mld dol. i wzrosły o 19 proc., z następującymi najważniejszymi elementami:

  • Przychody z komercyjnych produktów Office i usług w chmurze wzrosły o 14 proc. dzięki wzrostowi przychodów z komercyjnego Office 365 o 19 proc.
  • Przychody z produktów i usług w chmurze dla klientów indywidualnych pakietu Office wzrosły o 15 proc., a liczba subskrybentów usługi Microsoft 365 Consumer wzrosła do 56,4 mln
  • Przychody z usługi LinkedIn wzrosły o 37 proc.
  • Przychody z produktów Dynamics i usług w chmurze wzrosły o 29 proc. dzięki wzrostowi przychodów z Dynamics 365 o 45 proc.

Wpływy Microsoftu w dziale Intelligent Cloud wyniosły 18,3 mld dol. i wzrosły o 26 proc. Przychody z produktów serwerowych wzrosły o 29 proc. dzięki większym wpływom z Azure i innych usług w chmurze o 46 proc.

Przychody w dziale More Personal Computing wyniosły 17,5 mld dol. i wzrosły o 15 proc., przy czym według Microsoftu należy zwrócić uwagę na następujące wskaźniki:

  • Przychody działu Windows OEM wzrosły o 25 proc.
  • Przychody z produktów komercyjnych Windows i usług w chmurze wzrosły o 13 proc. Przychody ze sprzedaży konsoli Xbox wzrosły o 10 proc.
  • Przychody z produktów Surface wzrosły o 8 proc.

Czytaj także: Microsoft kupuje Activision Blizzard za ponad 68 mld dolarów

Dołącz do dyskusji: Microsoft ze wzrostem przychodów o 20 procent i 18,8 mld dol. zysku. Motorem usługi w chmurze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl