SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft: zysk i przychód w górę

Microsoft zaprezentował swoje wyniki finansowe za III kwartał roku fiskalnego 2013.

Microsoft: zysk i przychód w górę

W zakończonym 31 marca br. kwartale koncern z Redmond zanotował wzrost zysku netto, z 5,11 miliarda dolarów dwanaście miesięcy wcześniej do 6,06 miliarda dolarów.

W tym samym okresie o 18 proc. zwiększył się przychód firmy, z 17,41 miliarda dolarów do 20,49 miliarda dolarów.

Dział produktów biznesowych Microsoftu (Microsoft Business Division), odpowiadający m.in. za pakiet aplikacji biurowych Office, zanotował 8-proc. wzrost przychodu w ujęciu rocznym, z 5,84 miliarda dolarów do 6,32 miliarda dolarów.

O 56 proc., z 1,62 miliarda dolarów do 2,53 miliarda dolarów, zwiększył się przychód działu Entertainment & Devices Division (konsole Xbox 360, usługa Xbox Live, system Windows Phone 8, komunikator Skype). Microsoft sprzedał w ostatnim kwartale 1,3 miliona konsol Xbox 360 (spadek o 9 proc. r/r). Xbox Live ma ponad 46 milionów członków (wzrost o 18 proc. r/r), a liczba minut na połączenia w Skype sięgnęła 161 miliardów (wzrost o 56 proc. r/r).

Z kolei przychód działu odpowiedzialnego za oprogramowanie Windows (Windows Division) wzrósł o 23 proc., z 4,63 miliarda dolarów do 5,7 miliarda dolarów. Microsoft podaje, że sprzedał do tej pory ponad 60 milionów kopii systemu Windows 8.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft: zysk i przychód w górę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl