SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mikihiko Maeno do Zarządu OKI Electric

Mikihiko Maeno (61) Prezes i Dyrektor Generalny OKI Printing Solutions został członkiem Zarządu OKI Electric.

Mikihiko Maeno związany jest z OKI od 39 lat. 
Obecnie odpowiada za sprzedaż, marketing oraz całokształt programów dotyczących badań i rozwoju w OKI Printing Solutions, a także globalne porozumienia produkcyjne. W przeszłości kierował pracami  nad zintegrowaną, globalną strategią OKI Printing Solutions.

Mikihiko Maeno po ukończeniu w 1967 roku wydziału mechaniki  na Uniwersytecie Kioto, rozpoczął pracę na stanowisku  inżyniera-mechanika w OKI Electric. Przez 20 lat odgrywał kluczową rolę w kierowaniu rozwojem technologii i produktów, takich jak drukarki, terminale bankowe i inne urządzenia peryferyjne.

W 1981 objął stanowisko Wiceprezesa ds. Projektowych OKI Data Americas, gdzie przyczynił się do wzrostu znaczenia drukarek igłowych OKI w USA. Mikihiko Maeno odegrał również istotną rolę  w uruchomieniu fabryki w Szkocji w 1987.

W 1999 Mikihiko Maeno został awansowany na stanowisko Dyrektora Korporacyjnego w OKI Electric, obejmując nadzór nad produkcją  w fabryce w Takasaki. W 2001 mianowano go Dyrektorem Zarządzającym AdTech, filii OKI Electric, świadczącej usługi pomocy technicznej dla produktów OKI.

W październiku 2002 r. Maeno wrócił do OKI Data Corporation jako Dyrektor Zarządzający, a w lutym 2003 r. został awansowany  na stanowisko Starszego Dyrektora Zarządzającego. Od kwietnia 2004  był Prezesem i Dyrektorem Generalnym Oki Data Corporation.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mikihiko Maeno do Zarządu OKI Electric

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl