SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mikołaj Lizut: anonimowe zeznawanie w gazetach nie jest najlepszą metodą rozwiązywania problemów pracowniczych

Artykuł tygodnika „Wprost” o Kamilu Durczoku to jest poważne złamanie reguł dziennikarskich. Taki sam tekst umiałbym napisać o panu Latkowskim. Tak ciężkiego kalibru pomówienia oparte o anonimowe głosy są mocno niedopuszczalne - ocenia Mikołaj Lizut, redaktor naczelny Rock Radia.

Mikołaj Lizut, szef Rock Radia (fot. agora) Article

Dziwię się tym dziennikarkom, które uznały, że lepiej pójść do Latkowskiego, a nie do prokuratury. Ja przypomnę, że molestowanie seksualne jest karalne. To jest sposób na rozwiązywanie tego typu problemów, bo on jest i to bardzo poważny.

Nie wydaje mi się, żeby najlepszą metodą rozwiązywania problemów pracowniczych było anonimowe zeznawanie w gazetach. Dlaczego dziennikarka nie zdecydowała się zeznawać w prokuraturze do tej pory? Czy redakcja „Wprost” to wyjaśnia? Dlaczego zdecydowała się jednak na publiczny lincz na Durczoku, a nie zgłosiła sprawy tam, gdzie jest jej miejsce? Bardzo mnie to dziwi i niepokoi. Ja wiem, w co gra redakcja „Wprost”, wydaje mi się, że to jest walka o ich życie. Natomiast nie podobają mi się takie metody.

Oczywiście, rozumiem prawa ofiar, że ofiara nie może być podwójnie skrzywdzona - spotkała ją poważna przykrość w pracy i krzywda za ujawnienie sprawy. Z tym że wydaje mi się mocno pokrętne i obłudne tłumaczenie tygodnika „Wprost”, że ofiary boją się mówić. Jakoś nie boją się mówić Latkowskiemu, a boją się w prokuraturze.

Granica między ostrym stylem zarządzania personelem a mobbingiem opiera się często na dosyć subiektywnej wrażliwości pracownika. Ale jest oczywiście kodeksowa definicja - musi być to uporczywe dręczenie. W naszej profesji redakcje mają różne style pracy, ale tę granicę wyznacza kodeks pracy.


Mikołaj Lizut, redaktor naczelny Rock Radio

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mikołaj Lizut: anonimowe zeznawanie w gazetach nie jest najlepszą metodą rozwiązywania problemów pracowniczych

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zdzichu
No patrzcie kolejny obrońca się znalazł. Ale w końcu on gra w jednej drużynie TVNu i Agory więc nic dziwnego. Ciekawe czy gdyby jego żonę/narzeczoną molestował to czy mówił by to samo.
31 16
odpowiedź
User
Gie
"Dziwię się tym dziennikarkom, które uznały, że lepiej pójść do Latkowskiego, a nie do prokuratury." No i co, jedna pójdzie do prokuratury, powie że była molestowana i prokuratura od razu oskarży Durczoka? Dzięki temu że poszła do Latkowskiego zaczęły zgłaszać się inne. Jeśli kilka kobiet powie że były molestowane to prokuratura już może coś zrobić z Durczokiem.
Dziwi go anonimowe zeznawanie w gazetach ale już anonimowi informatorzy czy źródła zbliżone do czegoś tam to już go nie dziwią? Czy też dziwią?
23 10
odpowiedź
User
ojoj
No @Zdzichu - to samo chciałam napisać. Znalazł się obrońca moralności. Wydaje mi się, że lepiej będzie jak się z Jastrzębowskim zamkną, bo biedny red. Durczok już z tego nie wyjdzie jeśli będzie miał takich obrońców.
17 11
odpowiedź
User
czerwiec
A ja już parę lat temu a dokladnie w 2006 roku mówiłem i pisałem, ż gazeta, tygodnik albo internet ZABIJA. tak jak PALENIE... tytoniu. Wiem, bo cywilnie zabił mnie internet.
11 12
odpowiedź
User
pedro
"Medialni nietykalni"- scenariusz tego filmu piszecie sami, PT koleżanki i koledzy.
15 10
odpowiedź