SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Milion euro od Amazona dla polskich organizacji wspierających walkę z COVID-19

Firma Amazon przekaże milion euro polskim organizacjom wspierającym walkę z koronawirusem. Wsparcie otrzymają Polski Czerwony Krzyż, Fundacja TVN Nie Jesteś Sam, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz wybrane organizacje działające lokalnie.

Finansowa darowizna od Amazona ma umożliwić sfinansowanie wyposażenia szpitali, m.in. zakup testów, odzieży ochronnej i specjalistycznego sprzętu.

Koncern ruszył też z Inicjatywą Rozwoju Diagnostyki Amazon Web Services, która celem jest wsparcie badań i rozwoju diagnostyki, polegającej na szybkim oraz dokładnym wykrywaniu COVID-19.

W ramach tego projektu Amazon przeznaczył 20 milionów dolarów na innowacje i rozwój w obszarach związanych z COVID-19. Działania te mają pomóc lepiej poznać wirusa, a nowe metody jego wykrywania mają być szansą na złagodzenie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych w przyszłości.  

-Lepsze rozpoznanie może przyspieszyć leczenie, zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, a z czasem skrócić przebieg epidemii. Program ma na celu wspieranie osób, które pracują nad szybszym wprowadzeniem na rynek dokładniejszych rozwiązań diagnostycznych i promują współpracę między organizacjami zajmującymi się podobnymi problemami - informuje Amazon.

Polskie firmy wspierają walkę z koronawirusem

Dotychczas już kilkadziesiąt polskich firm zadeklarowało przekazanie darowizn (w formie pieniężnej bądź materialnej - własne produkty itp.) na rzecz walki z koronawirusem. Wśród nich są m.in. Salony Agata, 4F, Żabka, CD Projekt, Colian, PKN Orlen, Lotos, PKO BP, Bank Pekao czy Maspex.

Pomagają również prywatni przedsiębiorcy. Jerzy Starak, właściciel Polpharmy, przekaże polskim szpitalom 100 respiratorów o wartości 7 milionów złotych.

Dominika Kulczyk zdecydowała się przekazać Fundacji Lekarze Lekarzom 20 mln zł

Darowizny ofiarowują także sportowcy (Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski).

W ramach akcji #PosiłekDlaLekarza aktywiści z kilku stowarzyszeń zbierają środki na posiłki dla personelu medycznego, który w szpitalach opiekuje się chorymi na COVID-19.

Na Siepomaga trwa zbiórka organizowana przez sam serwis, na pomoc w walce z koronawirusem. W kilkanaście dni udało się zebrać ponad 19 milionów złotych.

Dołącz do dyskusji: Milion euro od Amazona dla polskich organizacji wspierających walkę z COVID-19

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lolek
To tyle co Lewandowscy.
odpowiedź