SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Millward Brown wprowadza badania mimiki widzów reklam

Z początkiem roku firma badawcza Millward Brown poszerzyła zakres swoich usług o metodologię facial coding.

Article

Firma ogłosiła, że w ostatnim roku przeprowadziła ponad 3 tys. badań uwzględniających kodowanie mimiki twarzy respondentów (facial coding). Poinformowała również, że technologia kodowania mimiki twarzy Affdex firmy Affectiva została obecnie wprowadzona jako standardowe rozwiązanie w ramach testu Link. Jest to pionierskie narzędzie do testowania reklam, które zwiększa możliwości optymalizacji tworzonych reklam.

Millward Brown i Affectiva rozpoczęły współpracę przy oferowaniu  usługi facial coding w badaniach marek w 2012 roku. Od teraz do wszystkich testów Link zostanie dołączona automatyczna klasyfikacja reakcji obserwowanych w mimice twarzy respondentów w poszczególnych momentach, a informacje te zostaną powiązane z ich wypowiedziami na temat oglądanych reklam. Ponadto nowe rozwiązanie pozwoli marketerom określić emocjonalną siłę reklam oraz zwiększyć precyzję przewidywania wpływu reklamy na sprzedaż dzięki wychwyceniu ważnych informacji obecnych w instynktowych reakcjach respondentów (np. marszczenie brwi, inne ruchy brwi czy uśmiechy).

Niektóre firmy, jak np. Kellog’s czy Unilever już testują nową metodologię. - Obserwujemy eksplozję badań wykorzystujących kodowanie mimiki twarzy - stosują je już marki z ponad 60. krajów na całym świecie. Włączając tę technologię do naszego badania ilościowego, jesteśmy w stanie dostarczyć takiej wiedzy o emocjach odbiorców, której nie daje się uzyskać samodzielnie w żadnym ze stosowanych podejść badawczych - przekonuje Graham Page, kierujący oddziałem zastosowania neuronauki w Millward Brown. - Co ciekawe, pomiar mimiki twarzy w reakcji na reklamę daje możliwość uchwycenia subtelnych negatywnych reakcji, które nie zawsze są relacjonowane w innych punktach badania Link, lecz okazują się bardzo istotne dla sukcesu reklamy na rynku - dodaje.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Millward Brown wprowadza badania mimiki widzów reklam

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl