SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firma Miłosza Kłeczka z TVP Info nie spłaciła należności? „Nie miałem długu, absurdalne zarzuty”

Reporter TVP Info Miłosz Kłeczek prowadząc pięć lat temu firmę miał zalegać ze spłatą zaliczki jednemu z kontrahentów, co skończyło się egzekucją komorniczą - informuje piątkowa „Gazeta Wyborcza”. - To nieprawda, nigdy nie miałem długu i nie uciekałem przed prawem - przekazał nam w oświadczeniu dziennikarz.

Miłosz Kłeczek w programie "Kasta", fot. TVP InfoArticle

Miłosz Kłeczek prowadził od 2010 roku firmę Dixon oferującą pomoc polskim biznesmenom, chcącym kooperującym z Chinami. Gdy do Dixona zgłosiła się pomorska spółka UrbanCar, po wpłacie 8 tys. dolarów zaliczki, ojciec Miłosza Kłeczka (mający udziały w przedsiębiorstwie syna) pojechał z jej przedstawicielem do Chin.

- Odwiedzali fabryki, oglądali samochody, ale okazało się, że auta nie mają homologacji na nasz rynek. Biznes był nie do zrobienia, co pośrednik powinien wiedzieć już przed wyjazdem - opowiada anonimowy informator „Gazety Wyborczej”.

„Gazeta Wyborcza”: firma Kłeczka miała długi, uciekała przed prawem

Po powrocie do kraju UrbanCar zażądał zwrotu zaliczki, ale Kłeczek miał odmówić, wystosowując w zamian sądowe żądanie dopłaty. - W 2014 roku Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ zdecydował, że firma Kłeczka ma zapłacić spółce UrbanCar 8118 dol. plus odsetki i pokryć koszty sądowe - pisze „Gazeta Wyborcza”. W 2015 roku sprawa trafiła do komornika, który zajął konto firmy Dixon, ale nie znalazł na nim pieniędzy. W tym samym roku Miłosz Kłeczek sprzedał swoje udziału w firmie, warte według „Wyborczej” 100 tys. zł. Pod koniec 2015 komornik umorzył egzekucję.

W połowie 2015 roku Kłeczek założył inną spółkę - Financial Poland, przy czym „Gazeta Wyborcza” nie pisze, aby miała ona jakiekolwiek problemy z prawem. W grudniu 2017 roku Miłosz Kłeczek ustąpił z funkcji prezesa, natomiast według „GW” zachował 90 proc. udziałów i ma decydujący głos na zebraniach wspólników. Potwierdzają to dane z Krajowego Rejestru Sądowego.

„Gazeta Wyborcza” zapytała władze TAI w kontekście przytaczanych w artykule faktów o to, czy Miłosz Kłeczek powinien prowadzić program „Kasta”, lecz nie uzyskała odpowiedzi. Nadawany od 20 stycznia program ukazuje patologie w wymiarze sprawiedliwości. Na przełomie stycznia i lutego jego średnia oglądalność wynosiła 925 tys. widzów.

Kłeczek: nieprawda, nie miałem zatargów z prawem

W odpowiedzi tekst w „Gazecie Wyborczej” w piątek Miłosz Kłeczek wydał specjalne odwiedzenie. - Oświadczam iż publikacje dotyczące mojej osoby nie przedstawiają prawdziwych informacji. Po pierwsze ja Miłosz Kłeczek, nigdy nie uciekałem przed prawem,  ani tym bardziej nie mam problemów z prawem. W szczególności NIE POSIADAM ŻADNEGO DŁUGU, A W STOSUNKU DO MOJEJ OSOBY NIE ZAPADŁ ŻADEN WYROK SKAZUJĄCY LUB ZASĄDZAJĄCY - stwierdził (zachowaliśmy oryginalną pisownię).

Zdaniem dziennikarza, „kompletnie absurdalnym” jest też argument, jakoby on, jako były udziałowiec lub członek zarządu spółki odpowiadał za aktualne długi spółki. - Zwracam uwagę, że przepisy kodeksu spółek handlowych przewidują możliwość, aby członkowie zarządu odpowiadali solidarnie za zobowiązania spółki. W moim przypadku nie zdecydowano się mnie pociągnąć do odpowiedzialności na zasadzie art. 299 ksh, co jednoznacznie potwierdza, iż długu nie można łączyć z moją osobą - tłumaczył.

W artykule „Gazety Wyborczej” w negatywnym świetle pojawia się też nazwa kolejnej spółki, w której Miłosz Kłeczek ma udziały. - Również w tym przypadku trop dziennikarzy jest całkowicie błędny, spółka bowiem nie posiada żadnych zobowiązań ani długów. Dalsze szkalowanie tego podmiotu jest zatem całkowicie bezprawne - napisał reporter TVP Info.

Miłosz Kłeczek trafił do TVP Info w czerwcu 2016 roku z Superstacji. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/milosz-kleczek-z-superstacji-do-tvp-info Wcześniej pracował m.in. dla TVN24, TTV, TVN Meteo i radiowej Jedynki. W TVP jest przede wszystkim reporterem sejmowym, a w październiku 2019 roku zadebiutował jako prowadzący pasmo informacyjne.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. udział TVP Info w rynku oglądalności wyniósł 4,25 proc., po wzroście rok do roku o 30,77 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firma Miłosza Kłeczka z TVP Info nie spłaciła należności? „Nie miałem długu, absurdalne zarzuty”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dixon
Dixon - Dickson - Dick Son - akurat ta nazwa bardzo do niego pasuje
odpowiedź
User
Arszlo
Dixon - Dickson - Dick Son - akurat ta nazwa bardzo do niego pasuje


Ale jak zapytasz to na pewno Polak, katolik i patriota...
odpowiedź
User
Mikser Zelmer
Ten pan nie jest reporterem. I nigdy nim nie był i nie będzie.
odpowiedź
User
YKK
Sitkokłeczki dobrej zmiany łączcie się!
odpowiedź
User
M
Zaczyna się nagonka przez antypolskie media na reportera bo pokazuje prawdę o kaście.
odpowiedź