SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MinFin: Rząd przyjmie nowelę budżetu 2009 do 7 lipca

Rząd planuje przyjąć nowelizację ustawy budżetowej na 2009 rok do 7 lipca, poinformowało Ministerstwo Finansów w harmonogramie prac nad nowela, opublikowanym - zgodnie z zapowiedziami - w poniedziałek.

MinFin: Rząd przyjmie nowelę budżetu 2009 do 7 lipca

Przed rozpoczęciem prac, rząd chce zaczekać na szereg publikacji, które pozwolą przygotować nowelizację, m.in. na dane o inflacji za maj (publikacja: 15 czerwca), wykonanie budżetu za maj (15 czerwca), produkcja przemysłowa za maj (19 czerwca), "wstępne informacje z akcji składania zeznań PIT za 2008 (rozliczenie roczne)" (do 22 czerwca), podano w harmonogramie.

Do 22 czerwca resort finansów ma przygotować "Informację o sytuacji makroekonomicznej i stanie budżetu państwa w 2009 r."

"W informacji na podstawie najbardziej aktualnych danych makroekonomicznych i budżetowych dokonana zostanie diagnoza stanu gospodarki i budżetu państwa wraz z projekcją do końca 2009 r. Dokument umożliwi opracowanie działań kierunkowych oraz warunki i ograniczenia niezbędne do przygotowania nowelizacji budżetu państwa na 2009 r." - czytamy w dokumencie.

Ponadto resort podkreśla, że rząd będzie chciał zapoznać się z decyzją Rady Polityki Pieniężnej (RPP) dotyczącą poziomu stóp procentowych (24 czerwca) oraz nową projekcją inflacyjną (25 czerwca).

"Przyjęcie przez Radę Ministrów projektu nowelizacji ustawy budżetowej na 2009 r. i przesłanie do Sejmu" planowane jest w terminie do 7 lipca, podano w harmonogramie.

Po tym, jak Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał w piątek, że PKB Polski wzrosło w I kw. 2009 r. o 0,4% kw/kw i o 0,8% r/r, premier Donald Tusk powiedział, że nowelizacja budżetu nie będzie tak dotkliwa, jak wcześniej sądzono.

W ustawie budżetowej na 2009 r. nadal jest zapisany wzrost PKB o 3,7%, choć oficjalna wersja resortu finansów to 1,7% i pod taki wzrost zostały w grudniu 2008 r. poczynione 18-mld cięcia w wydatkach budżetowych. Ostatnio jednak przedstawiciele resortu finansów przyznawali, że liczą na wzrost w wysokości 0-1%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MinFin: Rząd przyjmie nowelę budżetu 2009 do 7 lipca

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl