SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MinGosp: wzrost PKB w III kw. blisko 3,5 proc. z II kw.

Wzrost gospodarczy w III kw. 2010 r. powinien być zbliżony do wyniku z II kw. br., tj. 3,5% r/r (niewyrównany sezonowo), uważają analitycy Ministerstwa Gospodarki. Oczekują oni także, że produkcja przemysłowa będzie rosła w tempie dwucyfrowym w II półr.

MinGosp: wzrost PKB w III kw. blisko 3,5 proc. z II kw.

"Analitycy MG przewidują, że wzrost gospodarczy w trzecim kwartale będzie zbliżony do danych z miesięcy kwiecień-czerwiec 2010 r. Oczekują oni nadal korzystnego efektu odbudowy zapasów, choć jego wkład powinien być już niższy, co wpłynie z kolei na wolniejsze tempo wzrostu importu" - napisali analitycy resortu w komentarzu do danych o PKB za II kw.

Zgodnie z prognozami resortu, w III kwartale o ok. 3,0% r/r wzrosną nakłady brutto na środki trwałe (wobec spadku o 1,7% r/r w II kw.), a wysoki eksport (który wzrósł w II kw. o 17,0%) utrzyma się także w II półroczu 2010 r.

"Według MG, wzrost gospodarczy nadal będzie pobudzać sektor przemysłowy, a także budownictwo. Ponadto analitycy MG oczekują utrzymania korzystnych trendów wzrostu produkcji przemysłowej, która powinna rosnąć w tempie dwucyfrowym w drugiej połowie 2010 roku" - czytamy dalej.

W okresie styczeń-lipiec 2010 r. produkcja sprzedana przemysłu zwiększyła się o 10,4% r/r.

  • Więcej informacji:
  • PKB
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MinGosp: wzrost PKB w III kw. blisko 3,5 proc. z II kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl