SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MiniMini - nowa telewizja dla najmłodszych

20 grudnia startuje nowy polski kanał telewizyjny

Dwudziestego grudnia rusza nowy telewizyjny kanał dla dzieci Minimini, którego producentem jest spółka Canal Plus Cyfrowy. Kanał będzie skierowany do dzieci do lat 7.

Zarówno zawartość programowa MiniMini, jak i układ ramówki dostosowane zostały do etapu rozwoju i cyklu dnia najmłodszych. MiniMini prezentować będzie programy stworzone specjalnie dla dzieci w wieku od 0 do 2 lat oraz dla przedszkolaków od 3 do 6 lat, konsultowane z ekspertami już na etapie produkcji. MiniMini nadawać będzie od godziny 6.00 do 20.00. Ramówka została podzielona na tematyczne pasma programowe:

Kolorowanka - gry, zabawy, bajki m.in. "Zabawy Bolka i Lolka"

Mruczanka - taniec, śpiew, muzyka m.in. "Yoko! Jakamoko! Toto!"

Wyliczanka - ciekawość, obserwacja, edukacja m.in. "Kajtuś"

Przytulanka - zwierzęta, przyroda, podróże m.in. "Stinky i Jake Przedstawiają".

MiniMini emitować będzie filmy i seriale animowane zróżnicowane pod względem treści i formy: najnowsze produkcje znanych wytwórni zagranicznych oraz klasykę polskiej animacji. Widzowie oglądać będą animację tradycyjną, komputerową i lalkową. Dzięki programom edukacyjnym dzieci będą miały możliwość uczyć się języka angielskiego, poznać podstawy matematyki, podpatrywać wartościowe wzorce zachowań społecznych, nauczyć się radzić z trudnymi, codziennymi sytuacjami.

Wszystkie programy MiniMini będą w 100% dubbingowane.

MiniMini ma wyróżniać oryginalna i pełna barw oprawa graficzna, a także atrakcyjna oprawa muzyczna, która ma na celu pobudzać dziecięcą wyobraźnię i wpływać korzystnie na rozwój psychiczny i emocjonalny najmłodszych widzów.

Kanał MiniMini wejdzie do oferty Cyfry+ i znajdzie się w pakiecie podstawowym, czyli białym. MiniMini ma być obecny w sieciach kablowych, ale nadawca nie zdradza ich nazw.

Przypomnijmy, że w styczniu wystartuje konkurencyjny dla Minimini kanał Fox Kids Play.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MiniMini - nowa telewizja dla najmłodszych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl