SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarze i politycy parodiują akcję ministra finansów „Z Twoich podatków”

Minister finansów Tadeusz Kościński zainaugurował akcję edukacyjną „Z Twoich podatków” mającą pokazywać, jak służą społeczeństwu środki zebrane z podatków. Przekaz kampanii sparodiowali niektórzy dziennikarze i opozycyjni politycy, wytykając nieuzasadnione wydatki sektora finansów publicznych.

Article

Kampania „Z Twoich podatków” zaczęła się w czerwcu od spotu pod hasłem „Płacimy podatki. Inwestujemy w Polskę”. Jego bohaterami są przedstawiciele różnych służb publicznych i wojska.

- To dochody podatkowe zabezpieczają działanie szkół, szpitali, budowę nowych dróg, mostów, stadionów, placów zabaw, ośrodków sportu i kultury. Tym samym dzięki podatkom wszyscy możemy korzystać z dóbr i usług publicznych, a Polska jest bezpieczna. Płacenie podatków to inwestycja w rozwój naszego kraju - skomentował minister finansów Tadeusz Kościński.

 

Natomiast w poniedziałek ogłoszono konkurs dla internautów. Zadaniem jest przygotowanie filmu o długości od 60 do 120 sekund pokazującego w kreatywny, oryginalny sposób, jak dzięki płaceniu podatków rozwija się miejsce, w którym mieszka autor.

- Chcemy zobaczyć wszystko to, co twoim zdaniem szczególnie zasługuje na uwagę. Pokaż nam, co najbardziej cię urzeka. W twojej okolicy zbudowano lub właśnie powstaje nowe boisko, przedszkole albo droga? Do sklepu prowadzi nowy chodnik oświetlony latarniami? W szkole pojawiły się lepsze komputery, trwa remont przychodni zdrowia, strażacy korzystają z odnowionej remizy a policjanci dostali nowoczesne radiowozy? Czy wiesz, że te wszystkie inwestycje i ich utrzymanie oraz modernizacja są możliwe dzięki płaceniu podatków? - czytamy w opisie konkursu.

- Celem konkursu jest pokazanie, że dzięki dochodom państwa, które pochodzą z podatków płaconych przez wszystkich obywateli, finansowane są tak ważne obszary jak edukacja, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo publiczne i wiele innych - zaznaczono.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/firmy-placace-najwiekszy-podatek-dochodowy-cit-w-2019-roku-cyfrowy-polsat-przed-tvn-allegro-przed-olx-liderem-pko-bp

Filmy będzie można przesyłać do 21 października. Laureat pierwszego miejsca otrzyma 6 tys. zł, zdobywca drugiego - 4 tys. zł, trzeciego - 3 tys. zł, a osoby z miejsc 4-10 - po 1 tys. zł.

Kpiny dziennikarzy i polityków

W poniedziałek Ministerstwo Finansów na Twitterze zachęciło do udziału w konkursie. W odpowiedzi wielu internautów żartowało z przekazu kampanii, wytykając ich zdaniem nieuzasadnione wydatki sektora finansów publicznych. Pokazywano m.in. nietrafione inwestycje z różnych sektorów oraz przykłady nepotyzmu w instytucjach i spółkach państwowych.

Pojawiły się też wątki dotyczące finansowania mediów publicznych w ramach rekompensat abonamentowych z budżetu państwa oraz dotacje przyznawane przez instytucje państwowe podmiotom związanym z o. Tadeuszem Rydzykiem.

- Z naszych podatków finansowany jest medialny ściek nazywany "telewizją publiczną". Podatnicy dokładają się do Wiadomości TVP i TVP Info. Do pensji Holeckiej, Adamczyka, Rachonia czy Ogórek - napisał Marek Tatała, wiceprezes Forum Obywatelskiego Rozwoju.

- Każdy rząd marnotrawił publiczne pieniądze, ale robienie akcji #ZTwoichPodatkow akurat przez ten rząd, to jednak wyraz dużej odwagi - skomentował Piotr Skwirowski z „Rzeczpospolitej”.

- Przyłączamy się do rządowej akcji #ZTwoichPodatkow. Z Twoich podatków, bez podstawy prawnej wydano co najmniej 70 mln zł na wybory, które się nie odbyły - stwierdziła Blanka Mikołajewska z OKO.press. Zamieściła linki do wielu publikacji portalu opisujących zastrzeżenia do wydatków różnych instytucji finansowanych z budżetu państwa.

 

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze i politycy parodiują akcję ministra finansów „Z Twoich podatków”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
luk
pis to stan umysłu :)
odpowiedź
User
bubu
pis to stan umysłu


Tylko dlaczego aż tak fatalny???
odpowiedź