SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Minister Marlena Maląg otrzymała Nagrodę Wolności Słowa przyznaną przez redakcję "Gazety Polskiej Codziennie"

Obieram Nagrodę Wolności Słowa przyznaną przez redakcję "Gazety Polskiej Codziennie" w imieniu wszystkich Polaków, którzy zdali egzamin z człowieczeństwa oraz w imieniu rządu, który z pełną determinacją niesie pomoc naszym przyjaciołom z Ukrainy - powiedziała w sobotę szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Marlena MalągArticle

W sobotę wieczorem odbyła się gala z okazji 11-lecia "Gazety Polskiej Codziennie". Podczas uroczystości Nagrodę Wolności Słowa otrzymała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Tegorocznymi laureatami zostali też: prezes Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Marian Cristescu, prezes Fundacji Bank Mleka Kobiecego dr hab. Aleksandra Wesołowska oraz ksiądz kanonik Remigiusz Wysocki.

Minister Maląg podkreśliła odbierając nagrodę, że obiera ją w imieniu wszystkich Polaków, bo - jak mówiła - "Polacy otworzyli swoje serca, otworzyli swoje domy, aby zdać egzamin z człowieczeństwa".

I - jak dodała - "tę nagrodę odbieram w imieniu polskiego rządu, który z pełną determinacją od samego początku cały czas tę pomoc niesie naszym kochanym przyjaciołom z Ukrainy".

Minister zwróciła uwagę, że pomoc niesiona Ukraińcom udała się dzięki silnemu zespołowi, "który pracował nad tym, aby sprawnie działać". Maląg dziękowała za to wszystkim wiceministrom w swoim resorcie.

Szefowa MRiPS podkreśliła też, że działanie rządu to, by budować silną, niepodległą, niezależną Polskę". "Aby wychowywać młode pokolenie w duchu wartości poszanowania do ojczyzny i aby pokazywać młodemu pokoleniu, że nic nie jest dane raz na zawsze. Że wolność trzeba szanować, że trzeba o nią dbać, trzeba ją pielęgnować, a przede wszystkim trzeba wykonywać testament, który bohaterowie, którzy walczyli o wolną i niepodległą ojczyznę nam zostawili".

Jarosław Kaczyński: To wspaniałe osiągnięcie! Poszerzyła się sfera wolności

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski w imieniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego odczytał list, w którym ten gratulował 11-lecia działalności twórcom i pracownikom "Gazety Polskiej Codziennie".

- W ostatnich dniach nasze serca coraz bardziej napełniają się otuchą w miarę postępów kontrofensywy wojsk ukraińskich i rośnie w nas nadzieja, że właśnie teraz losy tej wojny zaczynają się odwracać. Ale z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, że nic jeszcze nie zostało przesądzone, że zarówno heroicznie walczącą Ukrainę jak i koalicję państw ją wspierających czeka jeszcze długi czas wytężonych wysiłków, mających na celu doprowadzenie naszych Ukraińskich Przyjaciół do pełnego zwycięstwa - podkreślił w liście Jarosław Kaczyński.

- Ale krzepiące wiadomości z frontu są tylko jedną stroną medalu, drugą stanowią niekończące się informacje o okropnościach wojny, o nieustającym rosyjskim barbarzyństwie i popełnianych zbrodniach. Czynimy zatem i będziemy czynić z naszej strony wszystko, by Ukraina zwyciężyła jak najszybciej - dodał.

Jak podkreślił prezes PiS, "na prawdziwą wolność słowa składają się nie tylko gwarantujące ją zapisy prawne, ale także realnie istniejący na rynku idei pluralizm kanałów przepływu informacji oraz powszechny do nich dostęp".

- Jak wygląda przestrzeń medialna, kiedy nie jest spełniony ten drugi warunek - wiemy z własnego doświadczenia. Z tego punktu widzenia historię polskiej wolności po 1989 r. można przedstawić też jako zmagania z medialnym monopolem lewicowo-liberalnego establishmentu, jako dzieje przedsięwzięć, które rzucały wyzwanie dominacji głównego nurtu. W tej historii poczesne miejsce zajmują inicjatywy, które doprowadziły zrazu do powstania Gazety Polskiej, a następnie Gazety Polskiej Codziennie, która towarzyszy nam nieprzerwanie już od 11 lat - dodał Kaczyński.

Prezes PiS zaznaczył, że dzięki powstaniu "Gazety Polskiej Codziennie" poszerzyła się sfera polskiej wolności. "Wolności nie tylko medialnej, bo rzetelna informacja i wiedza także w innych przestrzeniach naszego bytowania zwiększają ludzką podmiotowość" - podkreślił.

Obecny na gali charge d'affaires ambasady Ukrainy w RP Ołeh Kuts podziękował za ofiarowaną od pierwszych dni rosyjskiej agresji pomoc polskich obywateli i rządu dla Ukraińców. "To Polska pokazuje jak należy się wspierać, co to jest wiarygodny partner i kto jest prawdziwym przyjacielem" - zaznaczył. "Jestem przekonany, że razem zwyciężymy, bo razem jesteśmy silniejsi" - powiedział.

Dołącz do dyskusji: Minister Marlena Maląg otrzymała Nagrodę Wolności Słowa przyznaną przez redakcję "Gazety Polskiej Codziennie"

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Justyna
Gratulacje!
odpowiedź
User
Kasia
Brawo!!
odpowiedź
User
Basia
S u p e r!
odpowiedź