SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ministerstwo Infrastruktury szuka agencji do kampanii dla rowerzystów i pieszych w wieku ponad 60 lat

Resort Infrastruktury planuje ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną skierowaną do rowerzystów i pieszych powyżej 60. roku życia.

fot. Shutterstock.comArticle

Celem zaplanowanych przez resort działań jest poprawa bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym. Akcja ma na celu kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań, uświadomienie rowerzystów i pieszych powyżej 60. roku życia jako uczestników ruchu drogowego, jak m.in. zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa prawidłowo poruszać się po drodze; jak i kiedy stosować elementy odblaskowe po zmroku; jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako rowerzysta i pieszy, uwzględniając zmiany biologiczne i mentalne postępujące wraz z wiekiem, mające znaczący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Przeprowadzenie takiej akcji ma również na celu budowanie poczucia współuczestniczenia w ruchu drogowym, współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych na drodze, w wymiarze lokalnym i ogólnospołecznym, a także uczenie właściwych postaw i zachowań zmierzających do wyeliminowania lub ograniczenia zagrożeń dotyczących rowerzystów i pieszych powyżej 60 roku życia (bazując na przyczynach wypadków drogowych z udziałem rowerzystów i pieszych w wieku ponad 60 lat), co w konsekwencji prowadzić będzie do zmian postaw i zachowań oraz spowoduje zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i rannych tych zdarzeń.

Kampanię przygotuje i przeprowadzi wybrana w rozpoczętym właśnie przetargu agencja. Akcja będzie realizowana w okresie od momentu podpisania umowy z wybraną agencją do końca listopada br.

Zainteresowane agencje mogą składać oferty do 23 kwietnia.

Dołącz do dyskusji: Ministerstwo Infrastruktury szuka agencji do kampanii dla rowerzystów i pieszych w wieku ponad 60 lat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl