SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rząd tworzy Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Rząd tworzy Ministerstwo Rozwoju i Technologii w drodze przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii - podano w rozporządzeniach Rady Ministrów, które zostały opublikowane w czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw.

"Tworzy się Ministerstwo Rozwoju i Technologii w drodze przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii" - napisano w rozporządzeniu dotyczącym utworzenia Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Jak wskazano w rozporządzeniu, przekształcenie, polega na wyłączeniu z dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii działu praca i włączeniu go ponownie do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Do resortu rodziny i polityki społecznej przechodzą też pracownicy obsługujący sprawy tego działu.

Dodano, że traci moc rozporządzenie Rady Ministrów z 7 października 2020 r. w sprawie utworzenia Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Jednocześnie ukazały się rozporządzenia dotyczące rozszerzenia kompetencji Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, a także w sprawie szczegółowego zakresu działania obu resortów. Wskazano w nich, że minister rozwoju i technologii jest dysponentem części 18, 20 i 40 budżetu państwa, a minister rodziny i polityki społecznej jest dysponentem części 63, 44 i 31 budżetu państwa.

Podano też, że rozporządzenia wchodzą w życie z dniem ogłoszenia tj. 12 sierpnia br.

Odchodzi Jarosław Gowin

Zmiany w zakresie działania resortów zachodzą po tym, gdy we wtorek 10 sierpnia br. premier Mateusz Morawiecki skierował do prezydenta dymisję Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii. Następnie w środę 11 sierpnia br. prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera odwołał Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii.

W środę rano zarząd Porozumienia zdecydował o opuszczeniu koalicji Zjednoczonej Prawicy. Do dymisji podali się wiceministrowie rozwoju, pracy i technologii z Porozumienia, w tym Iwona Michałek, odpowiedzialna m.in. za zagadnienia związane z rynkiem pracy, oraz szef departamentu turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

Wcześniej, w środę 4 sierpnia br. premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu Anny Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu w MRPiT. "Powodem jest zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70 mkw. oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego" - poinformował wówczas rzecznik rządu Piotr Müller. Z funkcji wiceszefa MON zrezygnował również Marcin Ociepa, który finalnie opuścił klub Porozumienia.

Parlamentarzyści Porozumienia poinformowali, że utworzą Koło Parlamentarne Porozumienia Jarosława Gowina.

Dołącz do dyskusji: Rząd tworzy Ministerstwo Rozwoju i Technologii

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
Nowe Ministerstwo czyli czyszczenie gowniarzy w starym, można wywalić na zbity pysk nie patrząc na konsekwencje
odpowiedź