SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ministerstwo Sprawiedliwości chce od „Faktów” TVN sprostowania za materiał Macieja Knapika

Ministerstwo Sprawiedliwości zwróciło się do redakcji „Faktów” TVN o sprostowanie podanych w poniedziałkowym wydaniu informacji o planowanej korekcie wyroków sądów.

Article

Autorem materiału jest reporter „Faktów” TVN Maciej Knapik. Opisał on założenia planowanej przez PiS reformy sądownictwa w Polsce, nad którymi pracuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Resort chce m.in. publikować oświadczenia majątkowe sędziów, okroić szczeble sądownictwa do dwóch instancji oraz weryfikować sędziów.

„Fakty” podały także, że po reformie jednym z elementów postępowania dyscyplinarnego będzie tzw. „czynnik społeczny, czyli obywatele oceniający sędziów”. - Lub w ogóle korygujący wyroki sądów. I tutaj pojawia się przypowieść biblijna - powiedział Maciej Knapik. Wtedy widzom pokazano wypowiedź profesora Andrzeja Zolla: „Był kiedyś taki proces, w którym lud krzyczał ukrzyżuj go, i ten, który decydował, dał władzę ludowi”. Były prezes Trybunału Konstytucyjnego nawiązywał do skazania na śmierć Jezusa Chrystusa.

Wczoraj wieczorem Ministerstwo Sprawiedliwości odniosło się do materiału „Faktów” TVN i poinformowało, że w resorcie nie ma planów zmierzających do tego, by „obywatele mieli korygować wyroki sądów”. MS nie chce także włączać w postępowania przypadkowe i niekompetentne osoby. Wobec tego resort uznaje za „fałszywy” zaprezentowany widzom komentarz prof. Zolla.

- Ministerstwo Sprawiedliwości zwróciło się do redakcji „Faktów” TVN o sprostowanie błędnej informacji, podanej bez zweryfikowania jej w ministerstwie - informuje MS.

Dołącz do dyskusji: Ministerstwo Sprawiedliwości chce od „Faktów” TVN sprostowania za materiał Macieja Knapika

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pasażer linii 57
Gdyby prostować wszystkie kłamstwa w TVN trzeba zrobić osobne Fakty każdego dnia. Facet ze Stanów przedstawia się z imienia i nazwiska a w TVN u tak przedstawiają go jako Wosztyl. To nie jest normalna telewizja.
odpowiedź
User
antywidz
Gdyby prostować wszystkie kłamstwa w TVN trzeba zrobić osobne Fakty każdego dnia. Facet ze Stanów przedstawia się z imienia i nazwiska a w TVN u tak przedstawiają go jako Wosztyl. To nie jest normalna telewizja.

Ministerstwo Propagandy PIS wciska "ciemnemu ludowi" porcje kłamstw za pośrednictwem TVPIS a ludek to bezkrytycznie łyka. Dobrze, ze są bardziej niezależni dziennikarze!
odpowiedź
User
prawnik
A jakie plany realnie MA Ministerstwo?
Jednego dnia Sędzia Piebiak (Wiceminister Sprawiedliwości) mówi, że reforma jest niegotowa, w zasadzie nie ma decyzji, co z nią robić. Kilka dni później wychodzi Minister Ziobro i roztacza wizję wywrócenia całej struktury sądownictwa do góry nogami.
Dywagacje powstają tam, gdzie organ, który winien udzielać rzetelnej informacji, co się dzieje, wydaje z siebie niejasne komunikaty polityczne, zamiast projektów prawa do konsultacji.
odpowiedź