SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mira Suchodolska przeszła z „Dziennika Gazety Prawnej” do PAP

Mira Suchodolska od sierpnia jest redaktorką działu Społeczeństwo i polityka w Polskiej Agencji Prasowej. Poprzednio była sekretarzem redakcji „Dziennika Gazety Prawnej”.

Mira Suchodolska, fot. screen: YouTube/SuperFi Polska Article

Mira Suchodolska o zmianie miejsca pracy poinformowała na Facebooku. „Tak że tak - zmieniłam firmę. Szukajcie mnie w PAP-ie. Telefon taki sam, jak zawsze. I trzymajcie kciuki. Nowa praca, nowa zabawa, nie obrosnę mchem” - skomentowała.

Suchodolska od 2009 roku pracowała w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, gdzie była m.in. zastępczynią szefa działu krajowego, a po jego połączeniu z działem sportowym w dział Aktualności - kierowniczką tego ostatniego. Pełniła także funkcję sekretarz redakcji. Wcześniej była m.in. reporterką „Trybuny Śląskiej”, szefową działu krajowego „Newsweek Polska” oraz szefową wydania magazynowego i zastępczynią kierownika działu kraj w „Polska Times”.

Czytaj też: PAP odmówiło publikacji informacji o Poznań Pride Week 2021 i Marszu Równości w Poznaniu

Z początkiem czerwca nowym redaktorem naczelnym PAP został Cezary Bielakowski, który przez kilka lat pracował w tygodniku „Wprost”. Wcześniej był m.in. szefem działu politycznego i zastępcą redaktora naczelnego w „Dzienniku”, zastępcą szefa działu politycznego w „Rzeczpospolitej” i szefem działu krajowego w „Newsweek Polska”. Pracował też jako dziennikarz w „Życiu” i agencji informacyjnej SIS-Serwis.

Polska Agencja Prasowa w ubiegłym roku zanotowała stratę rzędu 4,72 mln zł, a na ten rok planuje stratę wysokości 5,99 mln zł. Średnia miesięczna pensja brutto w agencji wynosi 7,23 tys. zł, a dziennikarzy - 7,28 tys. zł. Zarząd zarobił w sumie 792 tys. zł.

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mira Suchodolska przeszła z „Dziennika Gazety Prawnej” do PAP

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Joasia
Jak można teraz iść do pracy w medium rządowym? Oczu kobieta nie ma? Bardzo kontrowersyjne, bardzo. Ciekawe kiedy pierwszy kompromis...
15 11
odpowiedź
User
Tymek
Mira żadnej pracy się nie boi. Trudno ją oceniać i krytykować. Smutny jest jednak kierunek drogi, którą obrała, musiała obrać. Każdy pracujący w mediach wie, że PAP chodzi na krótkim pasku władzy. Błędy....chaos...
Poza tym Mira lubi publicystykę, a tam jest krótka informacja.
Wiedziała co robi. W Dzienniku spotkała tłumy, które z PAP w panice uciekły. Przykro patrzeć. Pracować jednak trzeba...
10 9
odpowiedź
User
L.
Mira, masz jaja!
7 6
odpowiedź