SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mira Suchodolska przeszła z „Dziennika Gazety Prawnej” do PAP

Mira Suchodolska od sierpnia jest redaktorką działu Społeczeństwo i polityka w Polskiej Agencji Prasowej. Poprzednio była sekretarzem redakcji „Dziennika Gazety Prawnej”.

Mira Suchodolska, fot. screen: YouTube/SuperFi PolskaArticle

Mira Suchodolska o zmianie miejsca pracy poinformowała na Facebooku. „Tak że tak - zmieniłam firmę. Szukajcie mnie w PAP-ie. Telefon taki sam, jak zawsze. I trzymajcie kciuki. Nowa praca, nowa zabawa, nie obrosnę mchem” - skomentowała.

Suchodolska od 2009 roku pracowała w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, gdzie była m.in. zastępczynią szefa działu krajowego, a po jego połączeniu z działem sportowym w dział Aktualności - kierowniczką tego ostatniego. Pełniła także funkcję sekretarz redakcji. Wcześniej była m.in. reporterką „Trybuny Śląskiej”, szefową działu krajowego „Newsweek Polska” oraz szefową wydania magazynowego i zastępczynią kierownika działu kraj w „Polska Times”.

Czytaj też: PAP odmówiło publikacji informacji o Poznań Pride Week 2021 i Marszu Równości w Poznaniu

Z początkiem czerwca nowym redaktorem naczelnym PAP został Cezary Bielakowski, który przez kilka lat pracował w tygodniku „Wprost”. Wcześniej był m.in. szefem działu politycznego i zastępcą redaktora naczelnego w „Dzienniku”, zastępcą szefa działu politycznego w „Rzeczpospolitej” i szefem działu krajowego w „Newsweek Polska”. Pracował też jako dziennikarz w „Życiu” i agencji informacyjnej SIS-Serwis.

Polska Agencja Prasowa w ubiegłym roku zanotowała stratę rzędu 4,72 mln zł, a na ten rok planuje stratę wysokości 5,99 mln zł. Średnia miesięczna pensja brutto w agencji wynosi 7,23 tys. zł, a dziennikarzy - 7,28 tys. zł. Zarząd zarobił w sumie 792 tys. zł.

 

 

Dołącz do dyskusji: Mira Suchodolska przeszła z „Dziennika Gazety Prawnej” do PAP

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Joasia
Jak można teraz iść do pracy w medium rządowym? Oczu kobieta nie ma? Bardzo kontrowersyjne, bardzo. Ciekawe kiedy pierwszy kompromis...
odpowiedź
User
Tymek
Mira żadnej pracy się nie boi. Trudno ją oceniać i krytykować. Smutny jest jednak kierunek drogi, którą obrała, musiała obrać. Każdy pracujący w mediach wie, że PAP chodzi na krótkim pasku władzy. Błędy....chaos...
Poza tym Mira lubi publicystykę, a tam jest krótka informacja.
Wiedziała co robi. W Dzienniku spotkała tłumy, które z PAP w panice uciekły. Przykro patrzeć. Pracować jednak trzeba...
odpowiedź
User
L.
Mira, masz jaja!
odpowiedź