SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mira Suchowiejko-Opolska na czele biura współpracy z zagranicą w Polskim Radiu

Obowiązki dyrektora biura współpracy z zagranicą w Polskim Radiu przejęła Mira Suchowiejko-Opolska, wcześniej związana z Telewizją Polską i Polsatem - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Szefem biura poprzednio był Marek Solon-Lipiński.

Mira Suchowiejko Article

Rzeczniczka Polskiego Radia Ewelina Steczkowska przekazała nam, że Mira Suchowiejko-Opolska pełni obowiązki dyrektora biura współpracy z zagranicą od 3 lutego. Została powołana przez zarząd firmy.

Poprzednio dyrektorem biura współpracy z zagranicą przez ponad rok był Marek Solon-Lipiński. Obecnie, jak poinformowała Steczkowska, „podjął inne zobowiązania zawodowe”. Szczegółów nie podała.

Suchowiejko-Opolska przez 3,5 roku w TVP

Poprzednio Mira Suchowiejko-Opolska pracowała w Telewizji Polskiej. W lutym 2016 roku, została kierownikiem redakcji zagranicznej Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a w lipcu 2016 roku zaczęła pracować nad anglojęzycznym kanałem informacyjnym. Stacja została uruchomiona w listopadzie 2018 roku jako Poland IN. Suchowiejko-Opolska z TVP rozstała się w październiku ub.r.

Wcześniej pracowała w redakcji zagranicznej Polsat News. Ponadto przygotowywała reportaże o tematyce międzynarodowej dla TVP Info i TVN24 oraz współpracowała z programem TVP Polonia „Polska 24”. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego.

Polskie Radio w 2018 r. osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec roku nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem.

W Polskim Radiu dyrektor - redaktor naczelny zarabiał przeciętnie 16 148 zł miesięcznie, kierownik redakcji - 12 036 zł, rzecznik prasowy - 12 132 zł, redaktor wydawca - 10 545 zł, a spiker-lektor - 3 978 zł (wszystkie kwoty brutto). Członkowie zarządu mieli podpisane kontrakty menedżerskie, a odwołanemu w sierpniu ub.r. prezesowi Jackowi Sobali wypłacono odszkodowanie za konkurencyjność.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mira Suchowiejko-Opolska na czele biura współpracy z zagranicą w Polskim Radiu

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hi hip hurra
Yuuuppi
4 1
odpowiedź
User
Das
Kolejna z TVP dostała posadę w radiu. To już nagminne.
7 3
odpowiedź
User
dub
ale żenada. panna która niewiele umie, ale za to pewnie z Nowogrodzkiej.
13 4
odpowiedź
User
włodek
To Polskie Radio współpracuje z zagranicą? :D

Szanowna Pani Miro, nie - Polskie Radio nie jest lepsze od TVP.
pozdrowienia.
5 1
odpowiedź
User
barman
są takie kariery, które zadziwiają: im większe nic tym szybciej idzie w dyrektory
8 5
odpowiedź