SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Mistrz riposty” - TVN24 zmienia nazwę plebiscytu na wyrazistego polityka. Nominowani m.in. Tarczyński, Pawłowicz, Schetyna i Kukiz

Organizowany co roku przez redakcję „Szkła kontaktowego” TVN24 plebiscyt na najbardziej wyrazistego polityka zmienia nazwę na „Mistrz riposty”. W tym roku nominowani są m.in. Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński, Grzegorz Schetyna, Paweł Kukiz, Dominik Tarczyński i Krystyna Pawłowicz.

Article

Po 11 latach „Lustra Szkła Kontaktowego” zmieniają nazwę na „Mistrza riposty”. Redakcja zdecydowała o zmianie po śmierci Grzegorza Miecugowa, twórcy „Szkła kontaktowego”. Widzowie nadal będą wybierać najbardziej wyrazistego polityka na podstawie najbarwniejszych wypowiedzi.

- Odszedł Grzegorz Miecugow, a lustra potrafił wybierać tylko on. Osobiście wyszukiwał je „na starociach” i kupował. Nikt z nas nie czuje się na siłach, by dokonać równie udanego wyboru - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Dominika Sekielska, producentka programu.

W tej edycji plebiscytu nominowanych jest 20 polityków. Są to: Andrzej Duda, Krzysztof Łapiński, Jarosław Kaczyński, Dominik Tarczyński, Jan Szyszko, Joachim Brudziński, Krystyna Pawłowicz, Antoni Macierewicz, Stanisław Pięta, Patryk Jaki, Grzegorz Schetyna, Borys Budka, Michał Szczerba, Ryszard Petru, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Paweł Kukiz, Marek Jakubiak, Stanisław Tyszka, Władysław Kosiniak-Kamysz i Jakub Stefaniak.

- Wszyscy zgłoszeni to postaci wyróżniające się i gdybym sam mógł głosować chyba nie potrafiłbym dokonać wyboru. Bo jak porównać wybitny talent krasomówczy Jana Szyszki i wdzięk, połączony z urokiem osobistym Krystyny Pawłowicz? Jak ocenić potoczystość wymowy Grzegorza Schetyny, nie doceniając erudycji Ryszarda Petru? Z tej statystycznej średniej wyjdzie nami „mistrz” na jakiego sobie zasłużyliśmy, a jednocześnie „mistrz” na miarę naszych czasów - ocenia Tomasz Sianecki, prowadzący „Szkła kontaktowego”.

Sylwetki kandydatów będą prezentowane w „Szkle kontaktowym” oraz na stronie szklokontaktowe.tvn24.pl. Na polityków można będzie głosować sms-owo, a zwycięzca plebiscytu zostanie zaproszony do udziału w programie. Głosowanie wystartowało 7 października, a finał zaplanowano na 27 października br.

- Wiemy, że to ryzykowny krok i nasze zaproszenie niekoniecznie musi spotkać się z ciepłym przyjęciem zapraszanego. Dajemy jednak możliwość sprawdzenia jak jest po drugiej stronie ekranu. My ze swej strony sprawdzimy jak „mistrz” daje sobie radę bez rytualnego, partyjnego przekazu dnia - tłumaczy Sianecki.

Dotychczas nagrodę widzów „Szkła kontaktowego” zdobyli: Donald Tusk, Janusz Palikot, Joanna Senyszyn, Leszek Miller, Stefan Niesiołowski, Jarosław Kaczyński, Anna Fotyga, Marzena Wróbel i Andrzej Duda.

Grzegorz Miecugow - dziennikarz telewizyjny i radiowy, współtwórca „Faktów” TVN i „Szkła kontaktowego” - zmarł 26 sierpnia br. po ciężkiej chorobie.

Dołącz do dyskusji: „Mistrz riposty” - TVN24 zmienia nazwę plebiscytu na wyrazistego polityka. Nominowani m.in. Tarczyński, Pawłowicz, Schetyna i Kukiz

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Romero
Bezsensowne promowanie chamstwa i agresji. Tacy ludzie jak Tarczynski, Pawłowicz czy Kaczyński powinni zniknąć ze sceny politycznej,a nie być promowani jeszcze. Pierwszy aż robi się czerwony by tylko dowalić komuś z opozycji i dumny jak paw,bo pewnie jego pan to widział; druga to jakaś przekupka z targowiska,której słoma z buta wystaje i ostatni wielki peerolowski "mędrzec" od lat na państwowym garnuszku,nigdy nie pracujący,oderwany od rzeczywistości stary kawaler pouczające jak żyć hipokryta.
odpowiedź
User
prawnik
"Mistrzów riposty" jest w tym zestawieniu niewielu. Może nie ma żadnego.

Bowiem "mistrz riposty" ma konotacje pozytywne. Oznacza biegłę władanie słowem w żywej debacie.

A tu jest zestaw ludzi, którzy nie osiągnęli mistrzostwa. Albo źle władają słowem, albo ripostę mylą z chamstwem. Ripostą na miarę wujka Staszka - "miszcza" ciętej riposty. Który zamiast słów używał w rozmowie pięści.
Są też w zestawieniu ludzie, któzy władają słowem dobrze. Mówią ciekawie. Ale nie są błyskotliwymi polemistami.
odpowiedź
User
Niko
Głosuję Dominika Tarczyńskiego! Walczy o ważne wartości dla Polaków i jest przy tym elokwentny.
odpowiedź