SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eurosport pokaże mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. Oglądać można też w Playerze

W poniedziałek, 6 lutego, wystartują mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim, rozgrywane w Courchevel i Meribel, w których o medal powalczy m.in. Maryna Gąsienica-Daniel. Od inauguracji aż do zakończenia mistrzostw (19 lutego) zmagania pokazywać będą Eurosport 1 i Player, zaś skomentują je Marcin Szafrański, Witold Domański, Sebastian Szczęsny, Michał Okniański i Rafał Głowacki.

Fot.EurosportFot.Eurosport

W Courchevel i Meribel wystąpi sześcioro reprezentantów Polski: Maryna Gąsienica-Daniel, Magdalena Łuczak, Zuzanna Czapska, Paweł Pyjas, Piotr Habdas i Michał Jasiczek. Największe nadzieje możemy wiązać ze startami Maryny Gąsienicy-Daniel, przede wszystkim z zaplanowanym na czwartek (16 lutego) gigantem. Najlepsza polska alpejka kilkukrotnie w karierze zajmowała 6. miejsce w zawodach Pucharu Świata w tej konkurencji.

W gronie największych faworytek mistrzostw świata znajdują się Amerykanka Mikaela Shiffrin, Słowaczka Petra Vlhova, Szwajcarka Lara Gut-Behrami, czy Włoszka Sofia Goggia. Wśród mężczyzn o medale walczyć powinni Marco Odermatt ze Szwajcarii, Norwegowie Aleksander Aamodt Kilde, Henrik Kristoffersen i Lucas Braathen oraz Austriak Vincent Kriechmayr.

Gdzie oglądać, kto komentuje?

Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim pokażą na żywo Eurosport i Player (poniżej – pełen program transmisji), zaś skomentują: Marcin Szafrański, Witold Domański, Sebastian Szczęsny, Michał Okniański i Rafał Głowacki. TVN Warner Bros. Discovery ma też swojego wysłannika do Courchevel i Meribel: jest nim Kacper Merk, którego relacje dostępne będą w kanałach i mediach społecznościowych grupy.

TVN Warner Bros. Discovery posiada najbogatszą i najpełniejszą ofertę dla fanów zimowych dyscyplin. Od końca października aż do początku kwietnia widzowie kanałów i platform TVN Warner Bros. Discovery będą mogli emocjonować się rywalizacją w Pucharach Świata w narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie i skokach narciarskich, a także w Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym.

Na początku stycznia br. Koncern Warner Bros. Discovery wspólnie z Europejską Unia Nadawców (EBU) pozyskały także prawa do transmisji na 49 rynkach w Europie, m.in. w Polsce, czterech igrzysk olimpijskich zaplanowanych w latach 2026-2032. Umowa dotyczy zimowych igrzysk olimpijskich Milano Cortina 2026, letnich igrzysk Los Angeles 2028, zimowych igrzysk w 2030 oraz letnich Brisbane 2032, a także igrzysk olimpijskich młodzieży w latach 2026-2032.

Eurosport Extra w Playerze – co oglądać?

Eurosport 1 i Eurosport 2 to główne kanały sportowe Warner Bros. Discovery w Polsce. Z kolei Eurosport Extra w Playerze to platforma dająca pełny dostęp do kanałów telewizyjnych, a także ogrom dodatkowego kontentu.

Eurosport Extra dostępny w serwisie player.pl to obejmuje kanały linearne Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz dodatkowe ekskluzywne transmisje, równoległe live streamy z najważniejszych wydarzeń, bogatą kolekcję VOD i obszerne archiwum treści sportowych. Użytkownicy Eurosportu Extra zyskują również dostęp do biblioteki filmów i seriali, tytułów Player Original, programów rozrywkowych, edukacyjnych, treści lifestyle, kontentu dla dzieci oraz newsów.

Udział stacji Eurosport 1 w rynku w 2022 roku poszedł do góry o 3,23 proc. do poziomu 0,64 proc. Z kolei Eurosport 2 miał udział na poziomie 0,16 proc.
 

Plan transmisji mistrzostw w narciarstwie alpejskim

 •     Poniedziałek, 6 lutego, 10:45, supergigant do kombinacji kobiet, Eurosport 1 i Player
 •     Poniedziałek, 6 lutego 14:15, slalom do kombinacji kobiet, Eurosport 1 i Player
 •     Wtorek, 7 lutego, 10:45, supergigant do kombinacji mężczyzn, Eurosport 1 i Player
 •     Wtorek, 7 lutego, 14:15, slalom do kombinacji mężczyzn, Eurosport 1 i Player
 •     Środa, 8 lutego, 11:15, supergigant kobiet, Eurosport 1 i Player
 •     Czwartek, 9 lutego, supergigant mężczyzn, Eurosport 1 i Player
 •     Piątek, 10 lutego, 10:55, trening do zjazdu kobiet, Eurosport 1 i Player
 •     Piątek, 10 lutego, 18:00, trening do zjazdu kobiet, Eurosport 2 i Player
 •     Sobota, 11 lutego, 10:30, zjazd kobiet, Eurosport 1 i Player
 •     Niedziela, 12 lutego, 10:30, zjazd mężczyzn, Eurosport 1 i Player
 •     Wtorek, 14 lutego, 12:00, drużynowy slalom równoległy, Eurosport 1 i Player
 •     Wtorek, 14 lutego, 16:55, kwalifikacje do slalomu równoległego, Eurosport 1 i Player
 •     Środa, 15 lutego, 11:45, slalom równoległy, Eurosport 1 i Player
 •     Czwartek, 16 lutego, 9:45, gigant kobiet, 1. przejazd, Eurosport 1 i Player
 •     Czwartek, 16 lutego, 13:15, gigant kobiet, 2. przejazd, Eurosport 1 i Player
 •     Piątek, 17 lutego, 9:45, gigant mężczyzn, 1. przejazd, Eurosport 1 i Player
 •     Piątek, 17 lutego, 13:15, gigant mężczyzn, 2. przejazd, Eurosport 1 i Player
 •     Sobota, 18 lutego, 9:45, slalom kobiet, 1. przejazd, Eurosport 1 i Player
 •     Sobota, 18 lutego, 13:10, slalom kobiet, 2. przejazd, Eurosport 1 i Player
 •     Niedziela, 19 lutego, 9:45, slalom mężczyzn, 1. przejazd, Eurosport 1 i Player
 •     Niedziela, 19 lutego, 13:15, slalom mężczyzn, 2. przejazd, Eurosport 1 i Player

Dołącz do dyskusji: Eurosport pokaże mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. Oglądać można też w Playerze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl