SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MIT pozwał spółkę 4fun Media i żąda 50 tys. zł

Spółka MIT Mobile Internet Technology złożyła w sądzie pozew przeciw 4fun Media. Firma domaga się naprawienia szkody, jaką ona i jej udziałowiec - MNI poniosły w związku w wnioskiem 4fun Media o ogłoszenie upadłości MNI Premium.

Article

Pod koniec kwietnia zarządy MIT i MNI otrzymały informację z sądu o tym, że 4fun Media złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości, obejmującej likwidację majątku spółki MNI Premium. W maju sąd umorzył postępowanie z wniosku o upadłość spółki MNI Premium z uwagi na brak legitymacji czynnej wnioskodawcy, tj. brak wierzytelności spółki 4fun Media, która mogłaby stanowić podstawę do ogłoszenia upadłości MNI Premium.

Zarząd MIT Mobile Internet Technology uważa, że wniosek o ogłoszenie upadłości spółki MNI Premium został złożony w złej wierze. Dlatego MNI Premium będzie dochodziła w postępowaniu nakazania przez sąd 4fun Media opublikowania oświadczenia na drugiej stronie w ogólnopolskim dzienniku o charakterze biznesowym (“Puls Biznesu”, “Parkiet”, “Rzeczpospolita”) z przeprosinami wobec MNI i MIT, zasądzenia od 4fun Media wpłaty na rzecz wskazanej przez MNI Premium Fundacji kwoty 50 tys. zł oraz zapłaty przez pozwanego kosztów postępowania.

- Według zarządu emitenta nie zachodziły przesłanki do zgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości spółki MNI Premium S.A., a działanie 4fun Media S.A. miało na celu tylko i wyłącznie wywarcie nacisku na spółkę MNI Premium S.A. w kontekście bieżącej współpracy oraz rozliczeń finansowych - wyjaśnia zarząd MIT Mobile Internet Technology. Miało to negatywnie przełożyć się na wartość akcji MIT i wiarygodność tej firmy.

MNI Premium oferuje użytkownikom telefonii komórkowej usługi m.in. o charakterze rozrywkowym, informacyjnym i poradnikowym. Do Grupy MNI poza tą spółką należy też m.in. telewizja muzyczna iTV.

Grupa 4fun Media nie chce komentować tej sprawy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MIT pozwał spółkę 4fun Media i żąda 50 tys. zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl