SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

MiVia Run 350 - zegarek dla biegaczy Mio za 799 zł

Marka Mio wprowadziła na rynek swój pierwszy zegarek dla biegaczy  - model MiVia Run 350.

Article

Mio MiVia Run 350 to zegarek z funkcją GPS, który posiada szereg funkcji dedykowanych biegaczom. Umożliwia mierzenie ilości spalonych kalorii, przebytego dystansu i liczby pokonanych kroków, a także monitoruje parametry opisujące sen, tempo biegu, pokonane okrążenia oraz rytm pracy serca. Ostatnia z funkcji realizowana jest w oparciu o technologie analityczne dostarczane przez Firstbeat oraz optyczny pulsometr umieszczony na spodzie zegarka, dzięki któremu nie ma potrzeby zakładania na klatkę piersiową dodatkowego paska z czujnikiem tętna.

Zastosowana bateria w trybie treningu działa od 8 do 10 godz., a w trybie zegarka - do 5 tygodni. Zegarek można naładować przy użyciu dołączonego do zestawu kabla USB z magnetyczną końcówką.

MiVia Run 350 wyposażono w "Przycisk Trenera", czyli funkcję łączącą dane dotyczące sprawności fizycznej użytkownika, schematy z poprzednich sesji ćwiczeń i osiągnięte wyniki, tworząc na ich podstawie osobiste rekomendacje treningowe. Są one częścią długofalowych planów treningowych, które mają na celu poprawę kondycji, polepszenie umiejętności biegowych, wzmocnienie gorsetu mięśniowego czy zwiększenie wydolności tlenowej organizmu. Codzienne rekomendacje obejmują jeden z trzech indywidualnie dobranych treningów – bieg w określonym tempie (Tempo Run), wolny bieg długodystansowy (Long Slow Distance Run) lub trening interwałowy (Interval Training).

Funkcja "Przycisk trenera" to połączenie wielu algorytmów, w tym obliczeń wydolności tlenowej (VO2max Estimation), efektywności treningowej (Treining Effect) i zaleceń odpoczynku (Recovery Advisor).

MiVia Run 350 można także połączyć ze smartfonem za pomocą bezpłatnej aplikacji MiVia kompatybilnej z systemami iOS i Android. Pozwala ona realizować sportowe cele poprzez rejestrację i monitoring biegów, śledzenie aktywności, a także czuwanie nad prowadzeniem zdrowego trybu życia. Dzięki aplikacji można również pracować nad swoimi rezultatami poprzez współzawodnictwo z innymi użytkownikami. Dane z zegarka lub innego urządzenia fitness mogą być udostępniane online i porównywane z wynikami znajomych lub innych zawodników pod względem tygodniowej liczby kroków, kalorii lub odległości.

Dzięki aplikacji zegarek można również sparować z telefonem, aby otrzymywać powiadomienia i komunikaty o przychodzących połączeniach i wiadomościach z komunikatorów WhatsApp, Line, Facebook, Skype i Twitter. Funkcja ta jest opcjonalna i można ją w każdej chwili wyłączyć.

Zegarek Mio MiVia Run 350 jest dostępny na polskim rynku w cenie 799 zł. W zestawie znajdują się również dodatkowe wymienne paski w kolorze czarnym, akcesoria ułatwiające ich montaż oraz magnetyczne złącze do ładowania.

Mio MiVia Run 350 - specyfikacja techniczna:
- wymiary: 44,7 x 37,4 x 15,8 mm
- monitor serca: optyczny czujnik
- klasa wodoszczelności: 3 ATM, można pływać i kąpać się
- czas ładowania: 2,5 godz.
- waga: 51,5 g
- alarm wibracyjny
- pamięć: do 100 godz. zapisu ćwiczeń
- rozmiar wyświetlacza: 1,28"
- wbudowany GPS
- praca na pełnym ładowaniu: do 5 tygodni w trybie zegarka, do 10 godz. z włączonym GPS, do 8 godz. z włączonym GPS oraz monitorem pracy serca
- Bluetooth 4.0
- analityka pracy serca dzięki Firstbeat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MiVia Run 350 - zegarek dla biegaczy Mio za 799 zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing