SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MMS-em do szpitala

W Wielkiej Brytanii wprowadzono ciekawe rozwiązanie mającą zwiększyć szanse ofiar wypadków na przeżycie

W Wielkiej Brytanii wprowadzono ciekawe rozwiązanie mającą zwiększyć szanse ofiar wypadków na przeżycie. Zespoły ratunkowe straży pożarnej z regionu Fife wyposażono w nowoczesne telefony komórkowe, umożliwiające przesłanie MMS-a ze zdjęciem ofiary do szpitala, do którego będzie odwieziony pacjent. System ma być w pełni sprawny jeszcze w tym tygodniu.

Na podstawie przesłanej fotografii, stały konsultant ze Szpitala Królowej Małgorzaty w Dunfermline będzie mógł dokonać wstępnej oceny rozmiarów obrażeń, ustalić stopień zagrożenia dla życia pacjenta i ewentualnie zebrać odpowiedni zespół medyczny, gotowy do przyjęcia ofiary wypadku. Straż ma nadzieję, że już wkrótce na wprowadzenie takiego rozwiązania zdecydują się także szpitale Victoria Hospital z Kirkcaldy i Ninewells z Dundee.

Strażak - Mike Bitcon – przyznał, że przesyłanie zdjęć może pomóc ratownikom w lepszym wykonywaniu ich zadań i dodał: „W ubiegłym roku w Fife zanotowaliśmy 328 rannych w wypadkach samochodowych i 27 ofiar śmiertelnych. Mamy nadzieję, że te liczby spadną. Jedno zdjęcie zastępuje setki słów, tak więc nowa technologia sprawia, że komunikacja staje się znacznie bardziej efektywna”.

Lorna McLeod, konsultantka w QMH przyznała, że taka forma komunikacji pozwala lepiej zarządzać personelem medycznym, obecnym na oddziale urazowym. Powiedziała także, że nowy system pozwala na lepsze udzielenie pierwszej pomocy. „Dotychczas zdarzało nam się otrzymywać zdjęcia z wypadku zrobione polaroidem, ale obecnie mamy możliwość obejrzenia zdjęć z wyprzedzeniem i oceny stanu pacjenta. Wykorzystując MMS-y możemy dokładnie zapoznać się z sytuacją i podjąć decyzję, czy konieczny jest wyjazd lekarza do wypadku, czy wystarczy aby czekał na ofiarę w szpitalu” – powiedziała McLeod.

"Przesyłanie zdjęć było dotychczas zarezerwowane dla klientów indywidualnych. Dzięki współpracy z ratownikami z Fife, pokazaliśmy że mogą one odegrać także wartościowa rolę w zastosowaniach społecznych i komercyjnych” – powiedziała Cynthia Gordon, dyrektor ds. marketingu Orange, operatora telekomunikacyjnego, który obsługuje przesyłanie ratunkowych MMS-ów.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MMS-em do szpitala

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl