SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MNI nie wypłaci dywidendy, będzie kontynuować buy-back i inwestycje

Zwyczajne walne zgromadzenie MNI zdecydowało się przeznaczyć cały zysk za 2011 r. na kapitał zapasowy, poinformowała spółka. MNI deklaruje zamiar kontynuowania skupu akcji własnych oraz inwestycji.

MNI nie wypłaci dywidendy, będzie kontynuować buy-back i inwestycje

"W 2011 r. otoczenie rynkowe, z powodu kryzysu fiskalnego, i wynikających z tego zawirowań na rynkach finansowych było bardzo trudne. Dlatego myślę, że akcjonariusze spółki mogą być usatysfakcjonowani osiągniętymi wynikami. Przeprowadzone akwizycje stanowią mocną bazę dla dalszego rozwoju w tym roku i kolejnych latach, co jest kluczowe w kontekście trwającego kryzysu" - powiedział prezes Andrzej Piechocki.

Pod koniec zeszłego roku grupa sprzedała swój pakiet akcji w Stream Communications.

"Pieniądze ze sprzedaży Stream Communications przeznaczyliśmy na spłatę części zadłużenia, które jest obecnie na super bezpiecznym poziomie ok. 1xEBIDTA, co jest ważne w obecnych kryzysowych czasach. Pozostałe ok. 50 mln zł uzyskane z tej transakcji przeznaczymy na inwestycje oraz buy back, bo obecna wycena giełdowa w żaden sposób nie oddaje prawdziwej wartości MNI. Zakup akcji MNI jest obecnie bardzo atrakcyjną inwestycją, ale podkreślam spółka nie będzie tego robić za wszelką cenę" - dodał Piechocki. W grudniu spółka deklarowała, że część środków z transakcji może zostać przeznaczona na akwizycje.

Zarząd MNI zgłosił wniosek o pozostawienie całego zysku netto za 2011 r. w spółce i przeznaczenie go na kapitał zapasowy, co pozwoli sfinansować planowane inwestycje. Za uchwałą opowiedziało się 96,02% udziałowców obecnych na walnym zgromadzeniu.

"Cieszę się, że akcjonariusze poparli nasz wniosek. Zdajemy sobie sprawę, że bieżący kurs akcji nie odzwierciedla prawdziwej wartości aktywów zgromadzonych w spółce MNI i dywidenda mogłaby być swoistym wynagrodzeniem dla akcjonariuszy długoterminowych. Zapewniam jednak, że pieniądze, które pozostały w spółce przeznaczymy na inwestycje, które przełożą się na dalszy wzrost fundamentalnej wartości grupy" - powiedział Piechocki.

MNI miała 31,39 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2011 roku wobec 52,44 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym, w 2011 roku spółka miała 8,96 mln zł zysku netto wobec 1,92 mln zł straty rok wcześniej.

  • Więcej informacji:
  • MNI
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MNI nie wypłaci dywidendy, będzie kontynuować buy-back i inwestycje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl