SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mniej kategorii Telekamer do głosowania. „To edycja specjalna”

Tylko w trzech kategoriach będzie można oddać głos na nominowanych do Telekamer Tele Tygodnia 2022. Pozostałych laureatów wybierze redakcja „Tele Tygodnia” oraz zwycięzcy Złotych Telekamer z lat ubiegłych. Bauer tłumaczy zmianę zasad faktem, że to specjalna, 25. edycja plebiscytu.

Telekamery Tele Tygodnia zostaną przyznane po raz 25.Article

W najnowszym wydaniu „Tele Tygodnia” (Wydawnictwo Bauer) opublikowano listę nominowanych w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia 2022 – to jubileuszowa, 25. edycja wydarzenia.

Widzowie będą mogli oddać głos w trzech kategoriach głównych (Aktorka 25-lecia, Aktor 25-lecia i Serial 25-lecia) oraz specjalnej (nagroda magazynu „Netfilm”). To sporo mniej niż w ub. r. - wtedy głosować można było w aż 11 kategoriach. Z czego wynika ta zmiana?

- Z faktu, że to edycja specjalna - odpowiada dyrektor public relations Bauera, Maciej Brzozowski. Jak dodaje, w pozostałych kategoriach laureatów wybierze jury, składające się z redaktorów „Tele Tygodnia”.

Redakcja magazynu zdecyduje zatem, kto zostanie Prezenterem informacji 25-lecia, Dziennikarzem publicystycznym 25-lecia, Osobowością 25-lecia, Jurorem 25-lecia, Dziennikarzem sportowym 25-lecia, Prezenterem pogody 25-lecia. Wybiorą także Program rozrywkowy 25-lecia, Serial fabularno-dokumentalny 25-lecia oraz Kanał tematyczny 25-lecia.

Człowieka Roku i Produkcję Roku wybierze zaś Kapituła Telekamer, składająca się z laureatów Złotych Telekamer z lat ubiegłych.

W związku z jubileuszem nominowani w kategoriach głównych są laureaci Telekamer z poprzednich edycji. Jak podkreśla Bauer, to właśnie te kategorie są obecne w plebiscycie od pierwszej edycji.

Galę Telekamer po raz trzeci będzie pokazywać TV Puls. Transmisja zaplanowana jest na początek 2022 roku.

Transmisję Telekamer 2021 obejrzało średnio 569 tys. widzów. W ub. r. dyrektor programowy TVN Edward Miszczak podkreślał, że siłą nagród jest właśnie fakt, że o zwycięzcach decydują widzowie.

Dołącz do dyskusji: Mniej kategorii Telekamer do głosowania. „To edycja specjalna”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
Z 25 lecia to ciężko coś wybrać, poza tym co ma piernik do wiatraka.
odpowiedź
User
Gen
Jeszcze by widzowie wybrali nie to co jury
odpowiedź
User
Brunok
Serial Na Wspólnej mogło wygrać a tutaj lipa za dużo serialu...
odpowiedź