SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mo-Bruk zainteresowany przejęciami, przeniesie się na rynek główny GPW

Mo-Bruk, firma z branży utylizacji odpadów oraz produkcji paliw alternatywnych, jest zainteresowana konsolidacją swojego sektora, wynika z wypowiedzi prezesa Józefa Mokrzyckiego dla ISB. Mokrzycki potwierdził, że spółka zamierza w ciągu 18 miesięcy przenieść swoje notowania z NewConnect na rynek główny. Spółka rozważa również emisję obligacji.

„W ciągu osiemnastu miesięcy od debiutu na NewConnect przeniesiemy nasze notowania na rynek główny” – powiedział Mokrzycki. Mo-Bruk zadebiutował na alternatywnym rynku warszawskiej giełdy pod koniec czerwca.

Mokrzycki zaznaczył, że nie zapadła jeszcze decyzja, czy przeniesieniu notowań będzie towarzyszyła emisja akcji. Z jego wypowiedzi wynika, że nie jest to zbyt prawdopodobne, ponieważ sytuacja spółki jest korzystna.

„Otrzymujemy od banków dobre propozycje finansowania dłużnego. Nasi doradcy rozpoczynają prace nad pozyskaniem takiego finansowania na potrzeby realizowanego przez nas planu inwestycyjnego” – powiedział Mokrzycki. Dodał, że spółka nie wyklucza m.in. emisji obligacji.

Przed wejściem na NewConnect Mo-Bruk pozyskał blisko 26 mln zł przeprowadzając największą emisję w historii tego rynku. Spółka realizuje inwestycje na które, do marca 2010 r., przyznano jej 100 mln zł dotacji.

Strategia spółki zakłada ekspansję poprzez zagospodarowanie kolejnych lokalizacji pod zakłady zajmujące się utylizacją i przerobem odpadów. Docelowo, do 2013 r., inwestycje mają pomóc potroić moce produkcyjne spółki.

Mokrzycki poinformował również, że Mo-Bruk jest zainteresowany przejęciami spółek ze swojej branży.

„Priorytetem jest realizacja inwestycji, które obiecaliśmy akcjonariuszom, ale obserwujemy rynek, zbieramy informacje o dostępnych podmiotach i poważnie myślimy o konsolidacji branży” – powiedział prezes Mo-Bruk. Nie sprecyzował jednak, kiedy spółka mogłaby przeprowadzić pierwsze transakcje.

Na koniec 2009 roku spółka zanotowała przychody na poziomie 38,4 mln zł oraz zysk brutto w wysokości 9,17 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mo-Bruk zainteresowany przejęciami, przeniesie się na rynek główny GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl