SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora uruchamia dwutygodnik dla młodzieży „Mój Spot”. Szefową Olga Woźniak, w redakcji dziennikarze „Gazety Wyborczej”

Agora wprowadza na rynek dwutygodnik dla młodzieży „Mój Spot”. Pierwszy numer ukaże się w czwartek 21 grudnia wraz z „Gazetą Wyborczą”. Kolejne ukazywać się mają w samodzielnej sprzedaży. Redaktorem naczelnym została Olga Woźniak.

Article

„Mój Spot" ma stanowić przegląd informacji, trendów i faktów interesujących nastolatków, przygotowanych w atrakcyjnej dla nich formie wizualnej. Pismo powstało z myślą o czytelnikach, w wieku 11-15 lat. Redakcja zajmie się m.in. tematyką gier, technologii, muzyką, filmami, odkryciami naukowymi i ciekawostkami. Przedstawi premiery i wydarzenia, także te, którymi żyje internet. Ale magazyn ma też ambicje odnosić się do informacji społecznych, politycznych i gospodarczych, wyjaśniając je w przystępny sposób.

- Tłumaczymy szybko zmieniający się świat w sposób zrozumiały i atrakcyjny dla młodzieży. Wypełniamy w ten sposób lukę na polskim rynku. Papierowy magazyn można czytać razem z dzieckiem, wnukiem czy uczniem, wejść w świat jego zainteresowań i problemów, co nie jest takie łatwe, gdy nastolatek większość czasu spędza sam pochylony nad ekranem smartfona czy tabletu. Na łamach magazynu obecni będą młodzi ludzie - zapytamy ich o zdanie, przeprowadzimy sondy. Jesteśmy ciekawi ich zdania i ich zainteresowań - będziemy się starać, by odbiorcy współtworzyli pismo - mówi Olga Woźniak, redaktor naczelna dwutygodnika.

W pierwszym numerze znajdą się m.in. informacje o tym, jak zostać Jedi ("Gwiezdne Wojny" z naukowej perspektywy), czy o globalnym ociepleniu.

„Mój Spot” będzie funkcjonował tylko w formie papierowej, będzie miał natomiast swój profil na Facebooku. Redakcję tworzą - poza Olgą Woźniak - dziennikarze „GW”, m.in. Adam Wajrak, Radosław Leniarski, Maja Staniszewska. W prace nad numerami pisma będą też zaangażowane osoby spoza redakcji, np. za psychologię odpowiada ekspert z Uniwersytetu SWPS Przemysław Staroń, a o książkach pisze wydawca magazynu „Ryms” poświęconego literaturze dla dzieci i młodzieży Marta Lipczyńska. - Pismo będzie ukazywało się wyłącznie w wersji papierowej, natomiast będzie miało swój facebookowy fanpage - informuje nas Agata Staniszewska, rzecznik prasowy Agory.

Magazyn liczy 36 stron. Cena razem z wydaniem dziennika - 9,99 zł. Od 22 grudnia br. magazyn będzie dostępny w samodzielnej sprzedaży, w cenie 7,99 zł. Łączny nakład wydania to 75 tys. egzemplarzy. Kolejny numer dwutygodnika "Mój Spot" ukaże się 4 stycznia 2018 r.

Wydanie wspiera autopromocja na łamach „Gazety Wyborczej", w serwisie Wyborcza.pl oraz w mediach społecznościowych.

Dołącz do dyskusji: Agora uruchamia dwutygodnik dla młodzieży „Mój Spot”. Szefową Olga Woźniak, w redakcji dziennikarze „Gazety Wyborczej”

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bolec
Fajnie. Lubię sportowe pisma.
odpowiedź
User
XX
Redaguje zespół GW? No to ten nowy tytuł zapewne zaraz powoła "oddolnie" jakąś młodzieżową organizację w rodzaju "Młody KOD" albo "Młodzi obrońcy demokracji". Tylko patrzeć, jak gratisem będzie konstytucja :)
odpowiedź
User
:(
Agoro, proszę, czy potraficie przez sekundę NIE być nadęci? Co to w ogóle znaczy "Spot"? Pokażcie mi pismo z równie bezsensownym tytułem, które utrzymało się przez dłużej niż rok. Zobaczcie, jak to robią/robili lepsi: Music TeleVision, Party, Bravo, Świat Młodych.

No, słucham? Który nastolatek mówi "mój spot"?! Echh... Ręce mi opadły.
odpowiedź